Technické služby hledají “brigádníky” na jarní úklid

Ve Frýdku-Místku co nevidět začne jarní úklid. Ten bude spolu s čištěním silnic zahrnovat také bloková čištění ulic, chodníků, schodišť i lávek. Letos ale úklid komplikuje nedostatek pracovníků z úřadu práce. Lidé, kteří by si chtěli přivydělat, proto mohou kontaktovat technické služby.

Reklama

S prvními pracemi v rámci úklidu města po zimě začali zaměstnanci technických služeb díky příznivému počasí už v průběhu února. Systémový úklid pak zahájili prvního března, kdy strojní zametače uklízely hlavně autobusové trasy. Teď se blíží doba, kdy naplno vypukne klasický jarní úklid, a to v pondělí 18. března.

“Začíná jarní období a technické služby vyráží v plné polní do ulic. Začínáme shrabávat listí, čistí se město, proběhne blokové čištění, omlazujeme keře, takže pokud občané uvidí v ulicích zaměstnance technických služeb a jejich techniku, ví, že právě uklízíme město,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Technické služby zahájí úklid na dvou úsecích se dvěma četami pracovníků.

“Zahájíme ve frýdecké části na sídlišti Slezská, v místecké na sídlišti Anenská. Postupně pak budeme pokračovat dalšími sídlišti v obou částech. Souběžně proběhne i jarní vyhrabání listí a také úklid v okrajových částech. Letos jej zahájíme ve Skalici a pak se budeme přesouvat do Chlebovic, Zelinkovic, Lískovce a práce ukončíme na Panských Nových Dvorech,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Zaměstnanci technických služeb budou stejně jako v minulosti pracovat i o sobotách, aby byl jarní úklid co nejrychleji hotový. Společnost ale letos naráží na podstatný problém.

“V minulosti vždy s jarním úklidem pomáhali lidé z úřadu práce v rámci veřejně prospěšných prací. Letos jich je ale nedostatek. Z požadovaných 35 se jich podařilo zatím zajistit ani ne 10. Kdo by tedy chtěl přispět k úklidu města a vydělat si přitom nějakou korunu navíc, může se obrátit na technické služby,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

“Momentálně řešíme krizové řešení, kdy asi oslovíme i zaměstnance z loňska, kteří se na tom jarním úklidu podíleli, nicméně to už bude bez dotace z ÚP a u nás to bude mít neblahý vliv na ekonomiku společnosti. Budeme dělat všechno proto, abychom dostáli docela vysoké laťky, kterou jsme tady nastavili v letech předcházejících, a věřím, že to občané města moc nepocítí,” řekl Kohut.

Spolu s jarním úklidem odstartuje i tradiční blokové čištění ulic, spojené s dočasným zákazem parkování v uklízené lokalitě. První letošní se uskuteční 19. března na ulici Jiřího z Poděbrad na sídlišti Slezská, následovat bude ve čtvrtek 21. března ulice J. Kavky.
Princezna s dlouhým nosem / pohádka

Dnes 15:00 - 20:39
Frýdek-Místek, Sady Svobody, Frýdek - Místek

Povídání v Zeleném baru s Milenou Lenderovou / beseda

23.05. 18:30 - 19.05. 20:39
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Escualo Quintet: Tango / koncert

28.05. 19:00 - 19.05. 20:39
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Vitakraft CHOVEX s.r.o.
Frýdek-Místek
od 15 500 Kč

Detail

BORCAD cz s.r.o.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

SMS finanční poradenství, a.s.
Frýdek-Místek
od 25 000 Kč do 35 000 Kč

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu