Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve středu 5. června zasednou zastupitelé města

Ve středu 5. června usednou zastupitelé města. Budou se mimo jiné zabývat dotacemi nebo rozšířením vyhlášky o nočním klidu.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu proběhne 5. zasedání zastupitelstva města. Úderem osmé hodiny ranní začnou rozhodovat o řadě důležitých věcech.

“Zastupitelé budou schvalovat návrh 2. změny rozpočtu, rozhodovat o investičních a neinvestičních dotacích. Zabývat se budou také akčním plánem rozvoje města nebo střednědobým plánem rozvoje sociálních služeb. Na stole budou mít také návrh na udělení Ceny města. Seznámení budou také s aktuálními informacemi v souvislosti s výstavbou obchvatu,” sdělila mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Rozhodovat budou také o prodeji a nabytí nemovitých věcí, mimo jiné o koupi objektu na ulici Radniční 13 ve Frýdku.

“Jedná se o nemovitost poblíž frýdeckého magistrátu. Našim dlouhodobým záměrem je centralizovat -  tedy směřovat - činnost magistrátu do jednoho místa. V současné době máme odloučené pracoviště v Místku, kde jsme ale v nájmu a náklady s ním spojené nejsou zanedbatelné. Roční nájemné přesahuje čtvrt milionu a další peníze nás stojí úpravy prostor, a to nejen těch, které užíváme, tedy zejména kanceláří, ale podle smlouvy se musíme spolupodílet i na opravách společných prostor, jako jsou chodby, schodiště, ale i rozvody. Za poslední dva roky činily tyto náklady přes půl milionu korun. Navíc se blíží konec nájemní smlouvy a je víc než pravděpodobné, že s novou smlouvu by se také zvýšilo nájemné. Koupí objektu poblíž frýdeckého magistrátu bychom tedy mohli část zaměstnanců z Místku přesunout do Frýdku, tím bychom nejen eliminovali náklady spojené s nájmem, ale také bychom soustředili činnosti magistrátu do jednoho místa. Nemovitost majitel nabídl městu za 13 a půl milionu a posléze přistoupil na snížení ceny o 600 tisíc,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zastupitelé budou také jednat o rozšíření vyhlášky o nočním klidu.

“Vymezit kratší dobu nočního klidu, který začíná v 10 večer a končí v 6 ráno, lze vydáním obecně závazné vyhlášky. Této možnosti se využívá zejména v rámci pořádání letních kulturních akcí. V současné době je ve vyhlášce zahrnuto přes 30 akcí, které se mohou protáhnout přes půlnoc. Většina bude ukončena v jednu nebo ve dvě v noci. Ale například Mezinárodní folklorní festival, který už je za dveřmi, nebo Sweetsen fest se mohou konat až do 4 do rána a FM city fest do 3 hodin. Nově máme na stole žádost o vymezení kratšího nočního klidu, respektive o povolení pořádání akce v polovině června na fotbalovém hřišti v Chlebovicích do dvou hodin po půlnoci,” sdělil Pobucký.

Čím se budou zastupitelé zabývat dále mohou zájemci nalézt v programu na internetových stránkách města. Zasedání zastupitelstva je veřejné. Ti, kteří se jej nemohou zúčastnit, ale chtějí vidět jeho průběh, mohou využít online přenos, který bude v den konání probíhat na webu města.

Nahlásit chybu
Active Colour s.r.o.- pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 103 Kč/hod.

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail