Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku zkouší nový typ parkovacích ploch

Frýdek-Místek se jako řada dalších měst v kraji potýká s nedostatkem parkovacích míst. Řada řidičů proto nerespektuje plochy, kde parkovat nesmí, a stojí například na trávě. Na některých místech město proto takové parkování tzv. zlegalizuje tím, že zde vytvoří nový typ parkovišť.

Vytvořit nová parkoviště ze zatravňovacích dlaždic. Takový je záměr města, které chce vyzkoušet novou technologii v praxi.

“Město by rádo v budoucnosti přistoupilo k budování parkovišť a zpevněné plochy ze zatravňovacích dlaždic. První realizace bude na ulici 28. října. My si vyzkoušíme, jaké to bude z pohledu údržby a životnosti, zda tam skutečně poroste tráva, a podle toho bychom rádi takto realizovali parkoviště i v budoucnu,”uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jak můžete vidět, doteď tady stojí auta i přes zákaz parkování přímo v zeleni. Až práce skončí, bude tu moci legálně parkovat 18 vozidel.

“Jedná se o určitou technologickou novinku na území města, protože to parkoviště bude bez obrubníků, na základě projektové dokumentace tak bude několik vrstev ze štěrku a jako povrchová úprava tam budou zatravňovací tvárnice z plastu, které mají několik výhod. Umožňují dokonalý vsak dešťové vody, jsou odolné proti UV záření, proti chemickým materiálům, tzn. chemické soli a dají se velice snadno tvarovat,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nových parkovacích ploch ze zatravňovacích dlaždic se řidiči dočkají nejpozději do poloviny června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy