Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Přehradu Olešná ovládnou záchranáři

Lokalita přehrady Olešná bude patřit záchranářům. V sobotu 8. června tam vypukne Den s Integrovaným záchranným systémem. Svou práci předvedou hasiči, policisté, záchranáři a další složky. Připraven bude i doprovodný program.

Rekreační oblast Olešná bude patřit složkám Integrovaného záchranného systému. Letošním tématem bude záchrana osob na vodní hladině.

„Den s Integrovaným záchranným systémem pořádáme od roku 2016. Dosud se konal na frýdeckém náměstí. Diváci zhlédli dynamické ukázky při vyproštění a ošetření zraněných osob po dopravní nehodě, zadržení pachatele služebním psem nebo evakuaci osob z hořícího hotelového pokoje. Letos se vše odehraje na zcela odlišném místě. Záchranáři budou pracovat nejen na souši, ale taky na vodě, takže v akci nebudou chybět záchranářské čluny a další technika a vybavení,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

„Cílem akce je přiblížit lidem práci záchranných složek při záchraně lidských životů, což se mnohdy neobejde bez dobře zvládnuté logistiky, tedy toho, aby na sebe činnosti jednotlivých složek co nejlépe a co nejrychleji navazovaly. A to vyžaduje nejen odborné znalosti a zručnost, ale taky umění konstruktivní komunikace a rozhodování, což není ve stresových a vypjatých situacích nejsnadnější,“ dodal náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Návštěvníci se mohou těšit i na doprovodný program.

“Hasiči děti svezou v červených záchranářských člunech a dají jim také možnost vyzkoušet si, jak těžké je ovládat člun lidskou silou pomocí pádel. Středisko volného času Klíč bude mít pro děti připraveny hry a soutěže a samozřejmě nebude chybět prezentace a prohlídka vystavené techniky,” řekla Matějíková.

Den s Integrovaným záchranným systémem odstartuje v sobotu 8. června od 14 hodin.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Horský hotel Kozubová s.r.o. - pracoviště
Milíkov
od 35 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Třinec
Třinec
od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Třinec
Třinec
od 24 770 do 36 470 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků