Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři udělali na Olešné něco pro své zdraví

Na přehradě Olešná se konal tradiční Pochod pro seniory. Cílem akce bylo, aby lidé udělali něco dobrého pro své zdraví, ale také aby se setkali se svými vrstevníky a užili si pěkný den venku.

Centrum pečovatelské služby ve spolupráci s oblastním spolkem českého červeného kříže zorganizovalo Pochod pro seniory kolem přehrady Olešná. Zapojili se do něj jak senioři, tak také lidé se zdravotním postižením.

“Je tady vždycky připraveno malé pohoštění na cestu, v cíli pak nějaké sportovní aktivity pro ty, kteří se budou ještě cítit dostatečně zdatní po pochodu. Je to i setkání s přáteli, ne jen ten pochod. Máme dvě trasy. Jedna je pro ty zdatnější, kdy obejdete celou Olešnou a skončíte v cíli u restaurace U Toma, kratší trasa vede podél hráze k cíli,” popsala vedoucí sociální pracovnice Centra denních služeb Domovinka Adéla Kotásková.

“Jsem velmi rád, že se opět koná tradiční Pochod pro seniory. I já osobně podporuji projekt Zdravé stárnutí, takže doprovodím seniory na pochodu a něco malého jim v cíli dám za odměnu. Cílem není nějaké velké závodění, ale aby se senioři dostali na zdravý vzduch a udělali něco pro své zdraví, setkali se tu se svými přáteli nebo navázali přátelství nová. Prošli se v krásném prostředí Olešné a prostě zažili legraci,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Akce se vždy těší velké oblibě a účastní se jí stovky seniorů.

Anketa, účastníci akce: 1. “Vymodlili jsme si krásné počasí a jdeme pr zdraví.” 2. “Sluníčko svítí, tak hurá na to. je tu plno lidí, kamarádi, kamarádky. Pokecáme si, dáme si pivo, štamprlu, no nebude nám dobře? Bude!” 3. “Přišli jsme za krásným počasím, za kamarády, za společností atd. atd.” 4. “Jdu sportovat. Máme krásné počasí. Jsme rádi, že se sejdeme.” 5. “Moc se těším. Vidíte, kolik nás tu je. Olešná je nádherná destinace. Jsme tady rádi. Chodíme každý rok. Jsme spolu, bavíme se, je nám dobře.”

Pochod pro seniory se koná dvakrát ročně, vždy na jaře a na podzim. Ten jarní probíhá právě na Olešné, podzimní se pak jde z Hájku do Sedlišť.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků