Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radní Frýdku-Místku jednali o opravách bytů i tržním řádu

Opravy bytového fondu či rozšíření tržního řádu, tyto a další záležitosti projednávali radní města na svém dalším jednání. V prvním příspěvku se na to, co projednávali, blíže zaměříme.

Na své 22. schůzi se rada města zabývala řadou důležitých témat, mimo jiné radní rozšířili tržní řád o další tržní místa, na kterých je možné uskutečňovat nabídku nebo prodej zboží a poskytovat služby.

“Město v minulých týdnech aktualizovalo tržní řád z roku 2005, je přehlednější, obsahuje nejen seznam tržních míst, ale také jejich grafické znázornění a povinnosti prodejce. Radní nyní schválili další tržní místa, takže kromě obou hlavních náměstí, sadů u řeky Ostravice, Olešné, areálů bývalých textilek, Faunaparku, lokality stadionu TJ Slezan nebo prostranství u Frýdy smí probíhat například stánkový prodej také zahradě Národního domu, v Sokolíku u řeky Ostravice, nebo v Chlebovicích v Domě včelařů, sportovním areálu a parkovišti před místní prodejnou. Pokud by do tržního řádu zařazena nebyla, pak by se mělo za to, že se na nich nesmí konat stánkový prodej,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Radní také schválili zakázku na revitalizaci Penzionu pro seniory na Lískovecké ulici.

“Do bydlení pro seniory město investuje nemalé finanční prostředky. V posledních čtyřech letech to byly desítky milionů do zateplování několika domů s pečovatelskou službou. Penzion pro seniory, který čekají další úpravy, již prochází modernizací zejména vnitřních prostor, přesněji bytů, ve kterých senioři žijí. Loni tam byla zahájena rekonstrukce bytových jader, která zahrnuje nejen vybudování nových koupelen a toalet, ale také instalaci kuchyňských linek, včetně sporáků a digestoří. V první etapě bylo takto zrekonstruováno přes 40 bytů a letos rekonstrukce pokračuje, na řadě je dalších více jak 40 bytů. Práce by měly být hotovy do konce září. Náklady jsou vyčísleny na 25 milionů korun. Nyní radní schválili další úpravy v Penzionu pro seniory, a to zateplení spojovacího krčku mezi budovami, včetně výměny oken. O zakázku projevila zájem pouze jedna firma, která práce zrealizuje za cena nižší, než je předpokládaná hodnota zakázky, a to za zhruba 1 milion 400 tisíc korun,” sdělila Matějíková.

Průběžně se opravuje také bytový fond města, které je vlastníkem 1312 bytů v 50 domech.

“Loni město investovalo do oprav bytů, které zahrnují opravy elektroinstalace, výměnu kuchyňských linek, vestavěných skříní, podlah nebo interiérových dveří přes 30 milionů a podobná částka je vyčleněna i letos. V nejbližší době projdou celkovou rekonstrukcí 4 byty v domech na 17. listopadu, které čeká výměna elektroinstalace, rekonstrukce bytového jádra, instalace kuchyňské linky i pokládka nové podlahové krytiny,” popsala mluvčí.

Rada města rozhodla také o zavedení klimatizace v hospici.

“Klienti i personál městského hospice se dočkají klimatizovaných prostor. V tomto městském zařízení je zajišťována péče o klienty, kteří trpí nevyléčitelnou chorobou v pokročilém nebo terminálním stadiu, a je zde poskytována i odlehčovací služba, kdy dočasným převzetím péče o klienta, o kterého je jinak pečováno v domácím prostředí, je tomu, kdo o něj pečuje dopřán čas na nezbytný odpočinek a zajištění vlastních potřeb. V hospici bude klimatizováno celkem 48 místností, přičemž součástí budou protihluková opatření, například protihlukové opláštění klimatizačních jednotek, tak aby klienti byli co nejméně rušeni,” dodala Matějíková.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji a informace vám přineseme v samostatných reportážích dalších Frýdeckomísteckých expresů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy