Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pramen v Hájku má na zimu pohodlnější přístup

Mnohem pohodlněji a hlavně bezpečně se v zimních měsících lidé dostanou k prameni v Hájku v Lískovci. Frýdek-Místek nechal vybudovat přístup k náhradnímu prameni. Ten hlavní je totiž v zimě zazimovaný a pro vodu se musí o několik metrů níže.

Pramen v Hájku v Lískovci je oblíbeným a vyhledávaným místem, kam si lidé i z okolí Frýdku-Místku chodívají pro čerstvou vodu. V zimním období je ale hlavní zdroj s rezervoárem zazimovaný a lidé si musí vodu nabírat z náhradního pramene, ke kterému ještě loni vedla jen příkrá lesní cestička. Teď se tam lidé dostanou pohodlně a mnohem bezpečněji.

“V rámci opravy opravy přístupu k prameni podzemních vod v lokalitě Hájek byly provedeny schody, opěrná stěna, zábradlí a chodník. Ten je z lomové kamene v betonovém základě. Celé dílo prováděla pro město společnost Technické služby v nákladu zhruba 100 tisíc korun. V průběhu provádění stavby ještě byly učiněny připomínky, co se týká zadláždění altánu a terénních úprav, a ty byly také provedeny,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

K prameni v Hájku se váže pověst, že jeho voda má léčivé účinky. Pro vodu tam dochází během celého roku takřka denně desítky lidí, kteří si ji nabírají do lahví i do barelů. 

Anketa: 1. “Nám ta voda chutná. Je osvěžující a dobrá.” 2. “Já tu chodím co druhý den. Voda je dobrá. Pijeme ji často.”

Vedle vybudování bezpečnějšího přístupu k prameni v Lískovci proběhly i další investiční akce. Například se zmodernizovalo sportoviště u kostela a katolický hřbitov dostal nové chodníky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy