Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pramen v Hájku má na zimu pohodlnější přístup

Mnohem pohodlněji a hlavně bezpečně se v zimních měsících lidé dostanou k prameni v Hájku v Lískovci. Frýdek-Místek nechal vybudovat přístup k náhradnímu prameni. Ten hlavní je totiž v zimě zazimovaný a pro vodu se musí o několik metrů níže.

Pramen v Hájku v Lískovci je oblíbeným a vyhledávaným místem, kam si lidé i z okolí Frýdku-Místku chodívají pro čerstvou vodu. V zimním období je ale hlavní zdroj s rezervoárem zazimovaný a lidé si musí vodu nabírat z náhradního pramene, ke kterému ještě loni vedla jen příkrá lesní cestička. Teď se tam lidé dostanou pohodlně a mnohem bezpečněji.

“V rámci opravy opravy přístupu k prameni podzemních vod v lokalitě Hájek byly provedeny schody, opěrná stěna, zábradlí a chodník. Ten je z lomové kamene v betonovém základě. Celé dílo prováděla pro město společnost Technické služby v nákladu zhruba 100 tisíc korun. V průběhu provádění stavby ještě byly učiněny připomínky, co se týká zadláždění altánu a terénních úprav, a ty byly také provedeny,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Radovan Hořínek.

K prameni v Hájku se váže pověst, že jeho voda má léčivé účinky. Pro vodu tam dochází během celého roku takřka denně desítky lidí, kteří si ji nabírají do lahví i do barelů. 

Anketa: 1. “Nám ta voda chutná. Je osvěžující a dobrá.” 2. “Já tu chodím co druhý den. Voda je dobrá. Pijeme ji často.”

Vedle vybudování bezpečnějšího přístupu k prameni v Lískovci proběhly i další investiční akce. Například se zmodernizovalo sportoviště u kostela a katolický hřbitov dostal nové chodníky.
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskydská stavební, a.s.
Třinec
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Pactra International (Czech) s.r.o. - pracov. Hnojník
Hnojník
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků