Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Máte rádi pivo? Dorazte do Frýdku-Místku na festival Pivopění

První srpnová sobota bude patřit festivalu Pivopění. V areálu textilky Slezan budete moci ochutnat piva z více než dvou desítek minipivovarů. Součástí bude hudební program a mnoho dalšího.

Jak nejlépe zahnat v letních dnech žízeň než dobře vychlazeným pivem. Milovníci zlatavého moku a orosených sklenic, ale i ti, kteří dávají přednost nealkoholické verzi piva si mohou přijít na své 3. srpna, kdy do města, konkrétně do areálu bývalé textilky Slezan na Staroměstské ulici, opět dorazí open air festival Pivopění. 

“Pivopění se koná už popáté a rok od roku se těší vyšší návštěvnosti. Široká škála pivních chutí láká na festival spoustu lidí i ty, u kterých pivo ani není na seznamu nejoblíbenějších letních nápojů. Přijdou se ale pobavit se svými přáteli a při tom se jim dostane kvalitní nabídky ve stáncích i na pódiu. Návštěvníci se mohou těšit na různé druhy piva, i nealkoholická, které nabídne přes 20 minipivovarů. Chybět nebudou ani tradiční pochoutky k pivu od nakládaných sýrů a utopenců až po guláš a grilované speciality,” popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Areál se návštěvníkům otevře ve 13:30. Vstup je tradičně zdarma. O zábavu se na festivalu postará na sedm kapel.

“Hudební festival otevře místní legenda Buty. Roztančí vás Slepí křovácí, zahraje Positive, kapela Houpací koně, velmi zajímavý turbo šanson Poletíme a hudební produkci zakončí populární UDG,” vyjmenoval některé z kapel ředitel KulturyFM Rostislav Hekera.

 Myslelo se samozřejmě také na děti.

“Na festival typu Pivopění většinou nechodí rodiče v doprovodu s dětmi, ale děti v doprovodu s rodiči, tudíž i pro malé děti máme nachystáno spoustu zábavy. Řádit můžou na dvou trampolínách, dvou skákacích hradech, ale hlavně se můžou těšit na polomotorizovaného velkého dinosaura,” lákal Hekera.

Festival také podpoří nový sbírkový program Daruj FM. Ten nyní zahrnuje sbírku na opravu evangelického kostela ve Frýdku. Město každou korunu, kterou občané do sbírky přispějí, dorovná další korunou. Na akci se tak návštěvníci o sbírce dozví více a budou také moci přispět.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy