Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Skatulův hliník už neohrožuje stavbu obchvatu F-M. V jeho trase vytěžili 70 tisíc tun odpadu

Jedna z největších překážek při výstavbě frýdeckomísteckého obchvatu je minulostí. Sanace skládky Skatulův hliník je v jeho trase prakticky dokončena. Stavba obchvatu zde tak může plynule navazovat.

Téměř hotová je sanace ekologické skládky s názvem Skatulův hliník v trase výstavby frýdeckomísteckého obchvatu. Vyčištění prostoru bylo jednou z hlavních podmínek, aby se vůbec mohl obchvat začít stavět. 

“Pro město je Skatulův hliník důležitý ze dvou důvodů. Jednak to byla ekologická závada po Válcovnách plechu, takže od 90. let to bylo v privatizačním projektu jako odtěžení a zachycení a rekultivace skládky, a jednak proto, že tudy prochází obchvat. Pokud by nedošlo k té části odtěžení, nemohlo by se začít stavět. Museli jsme jednat se státem, aby došlo k urychlení odtěžení skládky. Dneska už došlo k předání staveniště ŘSD a může se zde začít stavět,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

V trase obchvatu zmizelo ze Skatulova hliníku téměř 70 tisíc tun nebezpečných odpadů.

“Ty nebezpečné odpady by se daly rozdělit na tři kategorie, byly to odpadní dehty, dále neutralizační kaly a potom různé matrice, ať už hlušiny nebo zeminy prosicené těmito odpady. Sanace je ve fázi, kdy se dokončí rekultivační práce, proběhlo vyčištění prostoru pro stavbu obchvatu. rekultivační práce by měly skončit na podzim letošního roku a mělo by následovat dokončení sanace podzemních vod a předání prostoru jeho majitelům,” sdělil vedoucí sanace Skatulova hliníku Ervín Šíma.

Sanace podzemních vod by měla skončit v srpnu roku 2020. Navazovat bude tříletý postsanační monitoring podzemních vod a péče o zrekultivovaný prostor. Do konce srpna příštího roku se v lokalitě také vysadí na pět tisíc keřů a přes dva tisíce stromů. 
Jiří Štědroň | Promenádní koncerty

Zítra
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Střední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace, pracoviště v rámci Frýdku-Místku
Frýdek-Místek
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků