Do F-M míří divadelní festival Odpoutaná scéna. Zahraje Hrušínský i Děrgela

Do města míří divadelní festival Odpoutaná scéna. Nabídne tři dny plné divadelních představení v místních divadlech i pod širým nebem. Na své si přijdou jak dospělí, tak i děti a mládež.

Odpoutaná scéna bude letos ještě nabitější než kdy dřív. Letos se divadelní představení přesunou do Sadů Bedřicha Smetany, Nové scény Vlast, Faunaparku, Divadla Čtyřlístek a divadelního klubu D.N.A. 

“Chtěl bych pozvat všechny občany i návštěvníky města na letošní Odpoutanou scénu. Festival se prodlužuje a rozrůstá, potrvá tři dny a uskuteční se v místních divadlech i pod širým nebem. Program je letos opravdu pestrý, na své si přijde náročný i dětský divák. Nová scéna Vlast bude lákat na představení plná známých herců, od Rudolfa Hrušínského přes Veroniku Freimanovou až po Patrika Děrgela. V parku u řeky Ostravice vyroste poblíž altánu šapitó, které bude patřit alternativní scéně a v pátek a sobotu večer afterparty,” slíbil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

V předchozích ročnících byl divadelní festival zaměřeny na dospělé publikum. Letos se dramaturgie Odpoutané scény oživila také o dětský program. 

“Pro děti je připraveno různorodé pásmo. Představí se studio Damuza v představení Z tajného deníku Smolíčka P. či zajímavé pestrobarevné performance Sto opic v představení Pes a drak. Tahákem pro děti bude loutkoviště, které funguje na principu spojení hřiště a loutek, kde si děti mohou zahrát divadlo sami,” uvedl ředitel KulturyFM Rostislav Hekera.

Divadelní festival dorazí do města ve čtvrtek 8. srpna a potrvá až do soboty.
Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Pankrác 45 / představení Švandova divadla

03.02. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků