Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Druhá etapa obchvatu F-M se začne stavět ještě letos. Potvrdil to i šéf ŘSD Mátl

Ještě v tomto roce by mohla začít výstavba druhé části obchvatu Frýdku-Místku Na návštěvě Moravskoslezského kraje to oznámil nový ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Na obchvat čekají frýdeckomístečtí obyvatelé desítky let. Denně projede městem na 45 tisíc vozidel. Skvělou zprávou tak je, že dokončení obchvatu je zase o velký kus blíž. 

“To pozitivní je, že v první části stavba probíhá, nejsme v žádném zásadním skluzu. Dílčí problémy, které jsme měli na počátku, se nám podařily se zhotovitelem odstranit. Samozřejmě jako u každé stavby tady ty problémy budou, je to velká stavba, není jednoduchá, stavíme v blízkosti města, takže má to velmi negativní dopad na okolí, který se snažíme minimalizovat. Optimismus cítíme i v té druhé části, kde máme rozhodnuto o vítězi výběrového řízení, předpokládáme, že bychom v srpnu podepsali smlouvu se zhotovitelem a v září stavbu zahájili. Takže druhá etapa stavby bude navazovat na tu první,” sdělil ředitel ŘSD Radek Mátl.

“Jsem velmi rád, že ředitel ŘSD přijel do Frýdu-Místku se osobně podívat na průběh výstavby. Je velmi dobrá zpráva, že jednak Ústavní soud zamítl návrh ekologů, aby to celé zase zkomplikovali, a jednak, že v průběhu srpna bude podepsána smlouva se zhotovitelem druhé části obchvatu, a práce by měly začít buď v průběhu září, nebo na začátku října,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Jsme rádi, že generální ředitel ŘSD dorazil a potvrdil, že obchvat města je jedna z nejdůležitějších staveb, která je neustále sledována a ŘSD se ji snaží urychlovat. To jsou pro nás dobré zprávy,” pokračoval náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Frýdeckomístecký obchvat vnímá jako jeden z nejdůležitějších dopravních staveb také vedení kraje. 

“Dokončení obchvatu Frýdku-Místku má velký význam pro Ostravu, protože dříve či později se začne opravovat dálnice D1, a to bude znamenat její kompletní uzávěru asi na dva nebo na tři roky. A těch 20 tisíc Poláků musí někde projet, takže ti budou projíždět právě přes Frýdek-Místek. Takže když bude dokončený kompletní čtyřpruh přes Frýdek-Místek, přes Rybí, až na Nový Jičín, potom můžeme začít opravovat tu D1,” uvedl náměstek hejtmana MS kraje Jakub Unucka.

Celý obchvat je dlouhý 8,5 km. Jeho stavba vyjde na 2,1 miliardy korun. Dokončený by mohl být na konci roku 2021, případně na počátku roku 2022.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyBartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail