Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podívejte se, krásně rostou! Lidé se zamilovali do květin ve F-M, teď o nich mají info na cedulích

Ve Frýdku-Místku stále rozšiřují květinovou výzdobu. Vedle letniček tam přibývají také záhony z přímého výsevu, které u lidí sklidily velkou chválu. Teď se nově mohou s jednotlivými květinami seznámit, a to díky novým informačním cedulím.

Na svou květinovou výzdobu je Frýdek-Místek náležitě pyšný. Letničkové záhony z přímého výsevu jsou k vidění v několika lokalitách ve  městě. Najdeme je už tradičně na ulici Revoluční, v Parku pod zámkem i v Janáčkově parku, u křižovatky U Rady, také v Koloredovském parku nebo na ulici Bruzovská. Nově vznikly také před některými základními školami.

“Musím říct, že posledních pět let výsev záhonů doznává neustále zvyšujícího trendu. Těch ploch neustále přibývá. Kromě klasických technologií přibyla i výsadba přímým výsevem, tzn. jsou to květiny různých druhů a mají charakter louky. Jejich údržba je i relativně jednodušší než u standardních technologií,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Záhony z přímého výsevu plní hned několik funkcí, kromě funkce estetické také ekologickou. Mimo jiné nabízejí potravu pro motýly i včely. Dnes u nich navíc přibyly informační cedule, díky kterým se o nich lidé mohou dozvědět víc. Na informační ceduli se zájemci dozví nejen jaké květiny v záhonu rostou, ale i základní informace o nich.

„Lidé se často obraceli na odbor životního prostředí, chtěli znát název květinové směsi a náročnost údržby, protože si podobné záhony chtěli vysít na svých zahradách. Rozhodli jsme se tedy, že k záhonům instalujeme informační cedule, které informují kolemjdoucí o názvech pestrobarevných směsí letniček v daném záhonu, druzích květin v nich i podobě a době květu,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Na květinovou výzdobu šlo letos z rozpočtu města přes dva miliony korun, což je v porovnání s loňským rokem o čtvrt milionu více a více je i květinových záhonů.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Střední škola řemesel, Frýdek-Místek, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 30 270 do 30 930 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Frýdek-Místek - Odbor školství, kultury, mládeže a tělovýchovy
Frýdek-Místek
od 30 930 do 43 600 Kč/měsíc

Detail

LUPRESS s. r. o. - pracoviště
Frýdlant nad Ostravicí
od 17 000 do 24 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků