Řidiče ve F-M potrápí další omezení. Rampa č. 1 na Rubikově křižovatce je uzavřena

Oprava Rubikovy křižovatky přináší nové omezení v dopravě. Do 31. října bude uzavřena rampa č. 1, tedy nájezd ve směru z Českého Těšína k magistrátu na třídě T. G. Masaryka.

Rekonstrukce mostu na Třídě T. G. Masaryka ve Frýdku potrápila nejednoho řidiče. Nyní se chystá další omezení.

“Oprava Rubikovy křižovatky, která začala v květnu, pokračuje v plném proudu. Ta část, kterou provádí město, běží podle plánu. ŘSD dělá nájezdové rampy. Od 19. srpna začala uzavírka příjezdové rampy ze směru z Českého Těšína k magistrátu. Tato uzavírka potrvá do konce října,” popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Práce na rampě budou zahrnovat odvod podpovrchové vody dlouhodobě vytékající pod mostní konstrukcí a opravy přípojek dešťové kanalizace. Řidiči, kteří budou chtít sjet ze silnice I/48 od Českého Těšína na třídu T. G. Masaryka, budou muset zvolit objízdnou trasu ideálně dřívějším sjezdem na silnici 477, dále nahoru po silnici Bruzovská směrem k nemocnici a následně doleva k magistrátu. Město teď řeší ale také mírný skluz prací, které ŘSD provádí.

“Budeme v září řešit ten hlavní problém, a to zda-li máme pokračovat v rekonstrukci i dále směrem do zimního období, protože pokud by začalo sněžit a my bychom byli teprve uprostřed těch činností, byla by to velká komplikace pro dopravu ve městě. Takže budeme zvažovat variantu, že bychom uzavřeli tu rekonstrukci jen z poloviny a vrátili ji zpátky do původního stavu, aby Rubikova křižovatka byla průjezdná, a začali bychom s tou dodělávkou až na jaře příštího roku,” řekl Pobucký.

Vývoj prací budeme i nadále sledovat a o situaci vám přineseme aktuální informace.
O princezně, Luciášovi a makových buchtách / divadlo pro děti

19.01. 15:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků