Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti vytvářejí úžasné dekorace z keramické hlíny. Podívejte se na jejich výtvory

Děti z Frýdku-Místku si v rámci programu Prázdniny ve městě vyzkoušely tvořit s keramickou hlínou. Originální dekorace si potom budou moci odnést domů.

Prázdniny s keramikou. Tak se jmenovala další z akcí v rámci letního programu Prázdniny ve městě, která proběhla ve Středisku volného času Klíč.

“Dnešní dopoledne s keramikou je součástí Prázdnin ve městě a je zároveň součástí nových programů, které jsme vymysleli, kdy jsme se zaměřili na náročnější aktivity, na aktivity, které vyžadují více péče ze strany pedagogů i více zaujetí ze strany dětí. Jsou to aktivity, které se setkaly s velkým ohlasem, ať to byla legorobotika, dnešní keramika nebo prázdninové kuchtění či chemická kosmetická laboratoř. Zjistili jsme, že aktivity, kde je třeba se předem přihlásit a kde je ten program náročnější, si získaly oblibu nejen u dětí, ale také u rodičů, kteří vidí, že volnočasová aktivita může mít velký význam pro jejich další rozvoj a zároveň, že slouží jako ochutnávka toho, co je možné dělat ve volném čase během školního roku,” uvedla ředitelka SVČ Klíč Petra Vlkošová.

Děti se v keramické dílně seznámily s keramickou hlínou a vytvořily si originální dekorace.

“Techniky vyprávím tak, jak to je, takže co je to keramika, čím se řeže, čím se šlikruje, jak se spojuje, a děti se potom samy kreativně vyvíjejí. Mají pravou i levou hemisféru povzbuzenou, což je pro ně důležité pro jejich další vývoj. Jsou spokojené, hlavně že jsou zapatlané a šťastné. Je to něco jako plastelína, čímž děti prošly, když byly malé, a teď to můžou rozvíjet. V kroužcích je potom naučím další techniky, teď mají takové základy, které jsou pro menší dětí, a postupem času jim dávám větší vědomosti a ony se zlepšují. Teď je to jen taková ukázka toho, co je možné tvořit,” sdělila vedoucí kroužku keramiky Kamila Kmošťáková.

Anketa, děti: 1. “Já jsem vyrobila anděla a teď dělám smajlíka. Není to těžké, už jsem to dělala a baví mě to moc.” 2. “Já vyrobila hvězdu, přidám na ni provázek a bude to na pověšení. Chtěla jsem udělat domů nějakou ozdobu.” 3. “Já jsem vyrobila žirafu a teď dělám anděla. Šla jsem do keramiky, protože jsem se o ni odjakživa zajímala a chtěl jsem si to vyzkoušet.”

Výtvory dětí teď čekají na vypálení a během září si je pak budou moci vyzvednout a odnést domů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy