Start školního roku patřil hlavně prvňáčkům. Podívejte se, jak si to užili ve Frýdku-Místku

Prázdniny skončily a dětem opět začal školní rok. Do lavic úplně poprvé usedli i novopočetění prvňáčci. My jsme s kamerou navštívili základní školu Komenského.

Vestibul základní školy Komenského se v pondělí zaplnil rodiči a jejich dětmi. Začal nový školní rok a velký den to byl hlavně pro žáky prvních tříd, kteří do školy přišli úplně poprvé. 

“Dneska jsem uvítala do našich prvních tříd 39 žáků, kteří přišli v plném počtu. Paní učitelky připravili nádherné vystoupení se svými žáky z minulých školních let, předvedli se ti nejlepší, kteří nás reprezentují v soutěžích. Budu si přát, aby se z těchto nových žáčků vyrekrutovali další takoví úspěšní umělci, jako jsou ti, co vystupovali. Přejme jim, aby školní rok byl pro ně nádherný,” řekla ředitelka ZŠ Komenského Šárka Nahodilová.

Po slavnostním zahájení se děti poprvé odebraly do svých tříd a usedly do lavic. I tam je pak čekalo vřelé přivítání paní učitelky.

“Je to speciální den hlavně pro prvňáčky, je to velká změna pro celou rodinu. Děti se budou učit a já doufám, že třeba na přelomu roku už si některé z nich i něco sami přečtou třeba v obchodě a budou objevovat náš svět dospělých,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Počet prvňáčků ve Frýdku-Místku klesá. Předloni usedlo do lavic dvanácti základních škol zřizovaných městem pět set třicet devět prvňáčků. Loni už jich bylo o třicet jedna méně a letos se počty opět snížily. Do škol mělo nastoupit pět set čtyři prvňáků. To je v porovnání s minulým školním rokem o čtyři méně. Počty ale zatím nejsou přesné, protože od doby zápisu se mohly některé děti odstěhovat, ale také přistěhovat. Přesný počet bude známý až v prvním týdnu nového školního roku.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků