Start školního roku patřil hlavně prvňáčkům. Podívejte se, jak si to užili ve Frýdku-Místku

Prázdniny skončily a dětem opět začal školní rok. Do lavic úplně poprvé usedli i novopočetění prvňáčci. My jsme s kamerou navštívili základní školu Komenského.

Vestibul základní školy Komenského se v pondělí zaplnil rodiči a jejich dětmi. Začal nový školní rok a velký den to byl hlavně pro žáky prvních tříd, kteří do školy přišli úplně poprvé. 

“Dneska jsem uvítala do našich prvních tříd 39 žáků, kteří přišli v plném počtu. Paní učitelky připravili nádherné vystoupení se svými žáky z minulých školních let, předvedli se ti nejlepší, kteří nás reprezentují v soutěžích. Budu si přát, aby se z těchto nových žáčků vyrekrutovali další takoví úspěšní umělci, jako jsou ti, co vystupovali. Přejme jim, aby školní rok byl pro ně nádherný,” řekla ředitelka ZŠ Komenského Šárka Nahodilová.

Po slavnostním zahájení se děti poprvé odebraly do svých tříd a usedly do lavic. I tam je pak čekalo vřelé přivítání paní učitelky.

“Je to speciální den hlavně pro prvňáčky, je to velká změna pro celou rodinu. Děti se budou učit a já doufám, že třeba na přelomu roku už si některé z nich i něco sami přečtou třeba v obchodě a budou objevovat náš svět dospělých,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Počet prvňáčků ve Frýdku-Místku klesá. Předloni usedlo do lavic dvanácti základních škol zřizovaných městem pět set třicet devět prvňáčků. Loni už jich bylo o třicet jedna méně a letos se počty opět snížily. Do škol mělo nastoupit pět set čtyři prvňáků. To je v porovnání s minulým školním rokem o čtyři méně. Počty ale zatím nejsou přesné, protože od doby zápisu se mohly některé děti odstěhovat, ale také přistěhovat. Přesný počet bude známý až v prvním týdnu nového školního roku.
Pýcha osamělosti / inscenace podle knihy Petra Pitharta

15.11. 19:00 - 12.11. 17:20
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

18.11. 19:00 - 12.11. 17:20
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 12.11. 17:20
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků