Cyklisté, pozor! V trase výstavby obchvatu F-M jsou omezení na cyklostezce

Cyklistika je stále oblíbenější způsob, jak trávit volný čas. Frýdkem-Místkem a jeho okolím vede 62 km značených cyklotras hojně využívaných cyklisty. V současné době si ale pozor musí dát lidé na cyklostezce vedoucí staveništěm obchvatu města.

Frýdek-Místek je ideálním výchozím místem pro rodinnou cyklistiku. Protíná ho nejen cyklostezka č. 59 z Ostravy do Beskyd, ale po okolí města vedou čtyři cyklookruhy, které zavedou i za jeho atraktivitami, jako je největší včelařský areál ve střední Evropě nebo jediná bazilika v Moravskoslezském kraji.

“Čtyři tematické cyklookruhy v celkové délce 62 km jsou v provozu již od roku 2009, a každým rokem je jejich značení z rozpočtu statutárního města Frýdek-Místek pravidelně udržováno. V loňském roce prošly inovací také čtyři informační tabule mapující okruhy se zajímavostmi na trase, které cyklisté najdou na Olešné, u frýdeckého hřbitova, v sadech Bedřicha Smetany a ve Sviadnově,” přiblížila PR manažerka TIC F-M Lucie Talavašková.

Díky značení se cyklisté projedou také přilehlými obcemi a částmi Frýdku-Místku, například Chlebovicemi, Palkovicemi, Skalicí, Lískovcem, Panskými Novými Dvory, Starým Městem či Dobrou. Každý okruh je označen svou barvou a vlastním názvem. V současné době se však lidé mohou dostat do míst, kde je ve výstavbě obchvat města a průjezd tak není možný. 

„Jedná se především o lokalitu pod Štandlem a u přehrady Olešná. V turistickém informačním centru ve Frýdku-Místku jsou k dispozici mapy a naši zaměstnanci cyklistům aktuálně poradí, ve kterých úsecích se mohou setkat s omezením provozu,“ uvedla Talavašková.

“Chtěl bych upozornit, aby cyklisté dávali pozor a byli opatrní. Hlavně dochází k neustálým změnám těch cyklostezek a chodeckých tras, takže všichni, kteří procházejí stavbou obchvatu, by si měli dát delší časovou rezervu, protože jeden den jdete jednou trasou a druhý už jdete jinou trasou. My už dneska máme celkem jasno, kudy ty cyklostezky povedou po výstavbě obchvatu. Jsme dohodnuti s ŘSD, že jakmile bude stát obchvat, bude provedeno napojení na tu existující síť, a bude tam nová výstavba cyklostezek. Ale až po výstavbě obchvatu. Musíme počkat, až odtamtud odjede těžká technika,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

V okolí cyklostezek se nacházejí také dvě dobíjecí stanice pro elektrokola, která nechal už před dvěma lety vybudovat magistrát města. Cyklisté je najdou u občerstvení pod aquaparkem v rekreační oblasti Olešná a u restaurace U Splavu.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků