Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby F-M se představují veřejnosti, 5. října mají Den otevřených dveří

Městská společnost Technické služby otevře dveře veřejnosti. V sobotu 5. října pořádá Den otevřených dveří. Zájemcům zpřístupní od 9 do 12 hodin areál na ulici 17. listopadu v Místku. Na své si přijdou i děti.

Zaměstnance technických služeb mohou při práci lidé spatřit v ulicích města každý den. Ať už při sečení trávy, ořezech stromů, čištění města či vysprávce silnic a chodníků. Nyní budou moci zájemci nahlédnout také do jejich zázemí a seznámit se se vším, co s jejich činností souvisí. 

“Letos potřetí jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří. Z prvních dvou ročníků máme docela slušnou odezvu, kdy nás navštívilo zhruba sto občanů města. Chtěli bychom tímto občany pozvat na sobotu 5. října, kdy od 9 hodin začnou komentované prohlídky v půlhodinových intervalech, v rámci nichž se budou moci seznámit s celám areálem a s veškerým vozovým a strojovým parkem. V rámci ukázky strojového parku budou moci zájemci shlédnout jak techniku, která zajišťuje například vysprávku komunikací, výtluky, tak i traktorové sekačky a stroje na zimní údržbu, zkrátka se seznámí s veškerými činnostmi, které realizujeme v rámci naší práce pro účely města. Komentované prohlídky budou probíhat až do 12 hodin, ” nastínil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Zájemci budou moci nahlédnout i na dispečink, odkud zaměstnanci technických služeb sledují jednak stav veřejného osvětlení, ale taky semaforů ve správě města. Dostávají na něj taky informace z teplotních čidel zabudovaných ve vozovkách, což jim pomáhá operativně reagovat na stav komunikací zejména v podzimním a zimním období. S tím vším se budou moci návštěvníci seznámit. Letos se navíc technické služby rozhodli více zaměřit na malé návštěvníky, a tak i na děti čekají nevšední zážitky.

“Máme připraveno i drobné překvapení pro malé děti. Chceme využít zkušeností, které jsme během těch prvních dvou ročníků získali. Tenkrát jsme cítili trochu deficit, takže letos bychom to chtěli pro ně udělat trošku atraktivnější, aby si té techniky náležitě užily,” lákal Kohut.

Kromě zážitků získá každý návštěvník od technických služeb na památku také drobný reklamní dárek. 
AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků