Technické služby F-M se představují veřejnosti, 5. října mají Den otevřených dveří

Městská společnost Technické služby otevře dveře veřejnosti. V sobotu 5. října pořádá Den otevřených dveří. Zájemcům zpřístupní od 9 do 12 hodin areál na ulici 17. listopadu v Místku. Na své si přijdou i děti.

Zaměstnance technických služeb mohou při práci lidé spatřit v ulicích města každý den. Ať už při sečení trávy, ořezech stromů, čištění města či vysprávce silnic a chodníků. Nyní budou moci zájemci nahlédnout také do jejich zázemí a seznámit se se vším, co s jejich činností souvisí. 

“Letos potřetí jsme se rozhodli uspořádat Den otevřených dveří. Z prvních dvou ročníků máme docela slušnou odezvu, kdy nás navštívilo zhruba sto občanů města. Chtěli bychom tímto občany pozvat na sobotu 5. října, kdy od 9 hodin začnou komentované prohlídky v půlhodinových intervalech, v rámci nichž se budou moci seznámit s celám areálem a s veškerým vozovým a strojovým parkem. V rámci ukázky strojového parku budou moci zájemci shlédnout jak techniku, která zajišťuje například vysprávku komunikací, výtluky, tak i traktorové sekačky a stroje na zimní údržbu, zkrátka se seznámí s veškerými činnostmi, které realizujeme v rámci naší práce pro účely města. Komentované prohlídky budou probíhat až do 12 hodin, ” nastínil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Zájemci budou moci nahlédnout i na dispečink, odkud zaměstnanci technických služeb sledují jednak stav veřejného osvětlení, ale taky semaforů ve správě města. Dostávají na něj taky informace z teplotních čidel zabudovaných ve vozovkách, což jim pomáhá operativně reagovat na stav komunikací zejména v podzimním a zimním období. S tím vším se budou moci návštěvníci seznámit. Letos se navíc technické služby rozhodli více zaměřit na malé návštěvníky, a tak i na děti čekají nevšední zážitky.

“Máme připraveno i drobné překvapení pro malé děti. Chceme využít zkušeností, které jsme během těch prvních dvou ročníků získali. Tenkrát jsme cítili trochu deficit, takže letos bychom to chtěli pro ně udělat trošku atraktivnější, aby si té techniky náležitě užily,” lákal Kohut.

Kromě zážitků získá každý návštěvník od technických služeb na památku také drobný reklamní dárek. 
Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

Dnes 19:00 - 20:57
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

Dnes 19:00 - 20:57
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Lež / divadelní představení

22.11. 19:00 - 19.11. 20:57
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků