"Je to pěkné od města, že si na nás vzpomene," libují si senioři ve Frýdku-Místku. Město popřálo jubilantům

Město uspořádalo slavnostní setkání jubilantů. Akce byla určena občanům, kteří v tomto roce dosáhli nebo dosáhnou sedmdesáti a pětasedmdesáti let. V Nové scéně Vlast byl pro ně při této příležitosti přichystaný kulturní program.

Sál Nové scény Vlast se zaplnil seniory, kteří v tomto roce oslavili, anebo zakrátko oslaví své jubilejní narozeniny. Setkání jubilantů dnes patří k tradičním akcím města.

“Ve Frýdku-Místku se stalo již tradicí, že každým rokem, u příležitosti Dne seniorů, zveme jubilanty, to jsou ročníky, které slaví 70. a 75. narozeniny, do kulturního prostředí, kde pro ně máme připraveno nějaké umělecké vystoupení,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Dříve, než program dospěl k samotným kulturním vystoupením, uvítal všechny zúčastněné primátor Michal Pobucký. Po primátorově proslovu si jubilanti vyslechli báseň Babiččina truhla od Jaroslava Seiferta v podání Kateřiny Kolouchové z dramatického kroužku, Základní umělecké školy v Místku.

Poté už nastal čas na zlatý hřeb programu, kterým bylo vystoupení swingové kapely 60. let Akuma v čele s držitelem Ceny statutárního města Frýdku-Místku Milanem Michnou.

Anketa, jubilanti: 1. “Je to pěkné od města, že si na nás vzpomene.” 2. “Je tu skvěle. Není to poprvé a doufám, že ani naposled. Myslím, že ti lidé si to zaslouží.” 3. “Je to od nich hezké, že si nás všímají.” 4. “Je to záslužné a město to pořádá už hodně let. Jsou dobří.”

Závěr programu patřil opět recitátorce Kateřině Kolouchové, která jej zakončila přednesem Seifertovy Písně o rodné zemi.
Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 22.10. 2:46
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 22.10. 2:46
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Karel Plíhal / koncert

07.11. 19:00 - 22.10. 2:46
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu