Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Je to pěkné od města, že si na nás vzpomene," libují si senioři ve Frýdku-Místku. Město popřálo jubilantům

Město uspořádalo slavnostní setkání jubilantů. Akce byla určena občanům, kteří v tomto roce dosáhli nebo dosáhnou sedmdesáti a pětasedmdesáti let. V Nové scéně Vlast byl pro ně při této příležitosti přichystaný kulturní program.

Sál Nové scény Vlast se zaplnil seniory, kteří v tomto roce oslavili, anebo zakrátko oslaví své jubilejní narozeniny. Setkání jubilantů dnes patří k tradičním akcím města.

“Ve Frýdku-Místku se stalo již tradicí, že každým rokem, u příležitosti Dne seniorů, zveme jubilanty, to jsou ročníky, které slaví 70. a 75. narozeniny, do kulturního prostředí, kde pro ně máme připraveno nějaké umělecké vystoupení,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Dříve, než program dospěl k samotným kulturním vystoupením, uvítal všechny zúčastněné primátor Michal Pobucký. Po primátorově proslovu si jubilanti vyslechli báseň Babiččina truhla od Jaroslava Seiferta v podání Kateřiny Kolouchové z dramatického kroužku, Základní umělecké školy v Místku.

Poté už nastal čas na zlatý hřeb programu, kterým bylo vystoupení swingové kapely 60. let Akuma v čele s držitelem Ceny statutárního města Frýdku-Místku Milanem Michnou.

Anketa, jubilanti: 1. “Je to pěkné od města, že si na nás vzpomene.” 2. “Je tu skvěle. Není to poprvé a doufám, že ani naposled. Myslím, že ti lidé si to zaslouží.” 3. “Je to od nich hezké, že si nás všímají.” 4. “Je to záslužné a město to pořádá už hodně let. Jsou dobří.”

Závěr programu patřil opět recitátorce Kateřině Kolouchové, která jej zakončila přednesem Seifertovy Písně o rodné zemi.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Stavební bytové družstvo ve Frýdku - Místku, pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 90 Kč/hod.

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 500 do 5 500 Kč/měsíc

Detail

STRABAG a.s. pracoviště
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků