Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

"Je to pěkné od města, že si na nás vzpomene," libují si senioři ve Frýdku-Místku. Město popřálo jubilantům

Město uspořádalo slavnostní setkání jubilantů. Akce byla určena občanům, kteří v tomto roce dosáhli nebo dosáhnou sedmdesáti a pětasedmdesáti let. V Nové scéně Vlast byl pro ně při této příležitosti přichystaný kulturní program.

Sál Nové scény Vlast se zaplnil seniory, kteří v tomto roce oslavili, anebo zakrátko oslaví své jubilejní narozeniny. Setkání jubilantů dnes patří k tradičním akcím města.

“Ve Frýdku-Místku se stalo již tradicí, že každým rokem, u příležitosti Dne seniorů, zveme jubilanty, to jsou ročníky, které slaví 70. a 75. narozeniny, do kulturního prostředí, kde pro ně máme připraveno nějaké umělecké vystoupení,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Dříve, než program dospěl k samotným kulturním vystoupením, uvítal všechny zúčastněné primátor Michal Pobucký. Po primátorově proslovu si jubilanti vyslechli báseň Babiččina truhla od Jaroslava Seiferta v podání Kateřiny Kolouchové z dramatického kroužku, Základní umělecké školy v Místku.

Poté už nastal čas na zlatý hřeb programu, kterým bylo vystoupení swingové kapely 60. let Akuma v čele s držitelem Ceny statutárního města Frýdku-Místku Milanem Michnou.

Anketa, jubilanti: 1. “Je to pěkné od města, že si na nás vzpomene.” 2. “Je tu skvěle. Není to poprvé a doufám, že ani naposled. Myslím, že ti lidé si to zaslouží.” 3. “Je to od nich hezké, že si nás všímají.” 4. “Je to záslužné a město to pořádá už hodně let. Jsou dobří.”

Závěr programu patřil opět recitátorce Kateřině Kolouchové, která jej zakončila přednesem Seifertovy Písně o rodné zemi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyStanislav Karlík - pracoviště OMV Frýdek-Místek/Dobrá D48
Frýdek-Místek
od 23 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, KONTAKTNÍ OSOBA Ludmila Slavíková, tel. 777 494 277, e-mail ludmila.slavikova@defendit.cz
Frýdek-Místek
od 6 390 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail