Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Část dětského hřiště na Olešné čekají úpravy, do konce roku bude nepřístupná

Minimálně do konce roku se dětem uzavřela část hřiště v rekreační oblasti Olešná. Mimo provoz budou obří skluzavky a houpací lana. Důvodem jsou nutné opravy, bez nichž atrakce nejde provozovat.

Multifunkční hřiště ve sportovně-rekreační oblasti Olešná se stalo vyhledávaným místem nejen dětí z Frýdku-Místku, ale i okolních měst. Od jara do podzimu a zejména pak v létě je doslova v obležení dětí, což se odráží v opotřebovanosti některých prvků. Opravit se musí zejména svahy u obřích skluzavek a houpacích lan.

“Svahy jsou místy doslova vydřeny až na hlínu, která je udusaná jako beton. Je nutné je upravit tak, aby pohyb po nich byl pro děti příjemný a bezpečný, aby byla funkčnost svahu ještě na dlouhou dobu zajištěna a v neposlední řadě, aby hřiště působilo na návštěvníky pozitivně i po estetické stránce,“ řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Technické služby svahy opraví pomocí systému, který vymyslely v roce 2017 a který se velmi osvědčil.

“U lanových houpaček a u skluzavek dojde k zabetonování nových ploch, následně budou do tohoto lože osazeny akátové hranoly, bude provedena úprava hlíny, na akátové hranoly budou osazeny pryžové rohožky a ve finální fázi dojde k osevu travního semene. Z těchto důvodů bude hřiště minimálně do konce roku uzavřeno. Podle vývoje klimatických podmínek bude uzavřeno možná i v prvním kvartále příštího roku. Důležité je, aby tráva důkladně zasemenila,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Ještě v tomto roce bude vyměněna také klouzačka pro malé děti u dřevěného hradu.

“Všechna dětská hřiště ve správě města procházejí pravidelnou kontrolou. Multifunkční hřiště na Olešné kontrolujeme v hlavní sezóně, tedy v době prázdnin, dva až třikrát týdně. Herní prvky průběžně dotahujeme, případně měníme opotřebované části. Na jaře pak bude, ostatně jako každým rokem, vyměněn písek v pískovištích a dopadových plochách,” sdělil Pobucký.

Dobrou zprávou je, že zbylá část hřiště se spoustou dětských prvků, 50 metrů dlouhou lanovou dráhou i cvičebními stanicemi ve fitness části je lidem přístupná bez omezení.
Letní setkání s Jaroslavem Duškem

26.08. 15:00
Frýdlant nad Ostravicí, Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí

Olympic Permanentní tour 2020/ Přeloženo z 28.4.

07.10. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

LAMA AGENCY s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

PM Kozel s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 10 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

GLANC FACILITY s.r.o. - pracov. Vendryně
Vendryně
od 90 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků