Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři se seznámili s minulostí i současností Faunaparku, připravena byla prohlídka i film

Ve frýdeckomísteckém Faunaparku to žije. Důkazem je řada akcí a aktivit, které se v jeho areálu konají. Proběhlo tam i setkání seniorů, kteří se dozvěděli zajímavosti z minulosti i současnosti Faunaparku, a čekal je i další program.

Vedení města se snaží pořádat pro seniory řadu akcí a aktivit, které vedou k jejich lepší psychické pohodě i fyzické kondici. Jednou z nich bylo i setkání ve Faunaparku.

“Tato akce ve Faunaparku seznámí seniory s jeho historií, mají zde prohlídku současného Faunaparku. Bude jim promítnut film o starém Frýdku-Místku. Můžou si tu zakoupit výrobky z naší příspěvkové organizace Žirafa. Bude jim nabídnuto i občerstvení, takže si myslím, že stráví příjemný den ve společnosti svých kamarádů a známých,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora

Pozvání na akci senioři s povděkem přijali a do faunaparku dorazili v hojném počtu.

Anketa, účastníci akce: 1. “Já jsem spokojená. Chodím tu pořád. I jsem si teď něco koupila.” 2. “Je to hezké a kdysi to byl moc pěkný ten park. Jezdila jsem tu s dětmi až ze Zábřehu.” 3. “Je to tu hezké. Opravdu ty stromy a tak. Hezké.” 4. “Jsme tu poprvé. Je tu hezky. Půjdeme tu zase.” 5. “Líbí se mi tu. Přijdeme znovu.” 6. “Líbí se mi to, akorát se tady špatně jezdí s vozíkem po tom kamení.”

Areál Faunaparku se za poslední léta díky finanční podpoře dárců a pomoci dobrovolníků hodně změnil.

“Po pěti letech práce je vidět rozsah, co jsme všechno vykonali. Díky podpoře magistrátu jsou tu opraveny chodníky, je ošetřeno všech sto stromů, i když 15 budeme muset bohužel vysekat, což nebude jednoduché, protože ořez těch největších stromů stojí i desítky tisíc korun. Já jsem rád za ten dnešek, protože k tomu ten park slouží, aby se v něm scházeli mladí, staří. Má sloužit k odpočinku, k pohodě, ke vzpomínkám, k tomu, abychom se tady cítili dobře a něčemu naučili,”předseda Spolku pro Faunapark ve Frýdku-Místku Petr Dvořáček.

S podobnými akcemi ve Faunaparku chce město pokračovat i v budoucnu. V jeho areálu se ale stále něco děje. Výčet konaných akcí, ale třeba i informace, jak se zapojit do obnovy Faunaparku, zájemci najdou na webových stránkách www.zoofm.cz

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy