Bývalá Moravia banka ve Frýdku-Místku zve na výstavu Anděly Kocůrkové

Prostory bývalé Moravia banky budou hostit výstavu malířky Anděly Kocůrkové. Výstava proběhne u příležitosti nedožitých stých narozenin této významné frýdeckomístecké umělkyně. Více v pozvánce na závěr.

Anděla Kocůrková - 100 let aneb zpět k rodnému kraji, tak zní název výstavy, která už za několik málo dní v prostorách bývalé Moravia banky představí dílo této frýdeckomístecké rodačky. 

“Rád bych pozval všechny příznivce výtvarného umění na výstavu paní Anděly Kocůrkové, kdy si 16. října tohoto roku připomínáme její nedožité sté narozeniny. Slavnostní vernisáž proběhne 16. října v 17 hodin v prostorách bývalé Moravia banky, uvede ji historik a teoretik umění PhDr. Karel Bogár,” pozval náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

V obrazech Anděly Kocůrkové můžeme nalézt nejen hojně zastoupené portréty, rodné město Frýdek-Místek a jeho okolí, ale i krajiny a květinová zátiší. Ve své studijní tvorbě byla ovlivněna tvorbou svých pedagogů. Svůj vlastní styl si začala formovat až po návratu domů ze studií.

“Samotná instalace výstavy proběhne v nejbližších dnech. My jsme velmi rádi, že můžeme využít prostory bývalé Moravia banky. Tato budova bývalé záložny si zaslouží, aby byla pýchou a nikoli ostudou města. Město, co by náš zřizovatel, odkoupilo tuto budovu a tím, že ji nabídlo KultuřeFm, učinilo významný krok k jejímu rozvoji. Důstojná galerie městu dlouhodobě chybí a my jsme rádi, že s ohledem na velký potenciál této budovy budeme moci v krátké budoucnosti rozšířit kulturní portfolio Frýdku-Místku,” sdělil ředitel KulturyFM Rostislav Hekera.

Výstava potrvá až do 1. listopadu. Přístupná bude každý všední den od 14 do 18 hodin, vyjma 28. 10., kdy budou prostory bývalé Moravia banky z důvodu státního svátku uzavřeny.
Carl Peterson & Adolfo Alejo & Edita Adllerová / koncert

31.10. 19:00 - 22.10. 21:20
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Leona Machálková - Muzikál, moje láska / koncert

05.11. 19:00 - 22.10. 21:20
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Karel Plíhal / koncert

07.11. 19:00 - 22.10. 21:20
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

MASTER IT Technologies, a.s.
Frýdek-Místek
od 30 000 Kč do 50 000 Kč

Detail

VKUS-BUSTAN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 500 Kč do 18 500 Kč

Detail

AUTOEMISTAR GROUP s.r.o.
Frýdek-Místek
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu