Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dovnitř se nedostanou zvířata ani vandalové. Další dětská hřiště ve F-M bude chránit oplocení

Frýdek-Místek pokračuje v oplocování dětských hřišť. Ještě do konce tohoto roku získají oplocení další čtyři dětská hřiště. Stejně jako už dříve oplocená dětská hřiště ozdobí i tato obrázky dětí z mateřských a základních škol.

Město přistoupilo k oplocování dětských hřišť už před několika lety, a to hlavně kvůli větší bezpečnosti dětí ale také ochraně instalovaného mobiliáře a herních prvků. Do této chvíle se oplocení dočkalo už patnáct hřišť a do konce tohoto roku přibudou další.

“Oplocení hřišť zamezuje volnému pohybu psů, kteří svými exkrementy často znečišťovali prostor hřiště. Plocha hřiště je jasně ohraničena a platí na ní jasně stanovený řád, mimo jiné to, že na hřiště se nesmí vodit psi a kočky, jezdit na kole ani skateboardu, kouřit ani pít alkohol a zdržovat se mimo návštěvní dobu. V případě porušení těchto pravidel řeší věc městská policie, přičemž se odkazuje na návštěvní řád,“ připomenul primátor Michal Pobucký.

Oplocení nově získají čtyři dětská hřiště. V posledním zářijovém týdnu začali zaměstnanci technických služeb s oplocováním dětského hřiště na Malém Koloredově, další se týká hřiště u čtvrté základní školy, na Nové Osadě a v Janáčkově parku.

“Ty práce spočívají stejně jako v letech předcházejících v zaměření a vyměření prostoru, zabetonování sloupků, pověšení plotových dílců, kdy výška bude stejná jako u jiných hřišť 120 centimetrů a v poslední fázi budou jednotlivé plotové dílce osazeny dětskými prvky, motivy, které letos věnovaly děti ze školní družiny ze sedmé základní školy, z mateřské školky Kouzelný svět a ze základní umělecké školy,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Veškeré práce by měly Technické služby ukončit v první dekádě listopadu. Celkové náklady činí zhruba milion šedesát tisíc korun bez DPH s tím, že stejně jako u ostatních už oplocených dětských hřišť budou i tato od dubna příštího roku uzamykatelná.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy