Náměstíčko na ulici Třanovského prochází opravou. Hotovo by mělo být v listopadu

Novou podobu získá tzv. náměstíčko na ulici Třanovského u obchodního centra. Kvůli jeho dlouhodobě špatnému stavu přistoupilo město k jeho opravě. Dnes jsou práce v plném proudu, hotovo by mělo být do konce roku.

Jako na bojišti to dnes vypadá na ulici Třanovského. Prostranství u obchodního centra brázdí těžká technika a zbavuje ho jeho dosavadního povrchu.

“Probíhá oprava takového malého náměstíčka před obchodním centrem. Byla tam stará dlažba, která se prohýbala a byla ve velmi špatném stavu, takže tam teď dochází k výměně za zámkovou dlažbu. Slibujeme si od toho, že dojde k oživení toho náměstíčka, bude mnohem hezčí a nebude tak zanedbané,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Práce odstartovaly na základě rozhodnutí rady města už koncem září.

“Práce spočívají v odstranění docela hodně zdevastované betonové plochy, kde byly tvárnice v rozměrech 50x50 cm. Plocha bude trošku zúžená o ostrůvek, který bude betonovými obrubníky vydlážděn pro účely keřů z jalovce. Plocha o podloží 25 cm do hloubky bude následně položena novými betonovými dlaždicemi o rozměrech 20x20 cm, tloušťky 80 mm. Stávající betonová zídka, která tam je, bude opravena pouze lokálně. Celá plocha, až bude vydlážděná a po nezbytných opravách různých hydrantů a šachtic, bude zpřístupněna třemi chodníky jednak z oblasti blízkých panelových domů, jednak z restaurace Mexiko a ulice Dr. Vančury,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Nové náměstíčko by mělo začít sloužit lidem nejpozději do poloviny listopadu.
Dopisy Olze / korespondence V. Havla čtená V. Záwadskou

Zítra 19:00 - 17.11. 20:31
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Ladislav Zibura: Prázdniny v Evropě/ cestovatelská projekce

19.11. 19:00 - 17.11. 20:31
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Lubomír Brabec / koncert

19.11. 19:00 - 17.11. 20:31
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.
Frýdek-Místek
od 21 600 Kč do 26 000 Kč

Detail

Tomeček Bau s. r. o.
Frýdek-Místek
od 130 Kč do 160 Kč

Detail

SOLIDSUN s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků