Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domovinka ve F-M má nové vozidlo. Snadno přepraví imobilní klienty k lékaři i na úřad

Klienti Centra denních služeb Domovinka se budou přepravovat v novém voze. Díky příspěvku kraje i města získali nové speciálně upravené auto. Pohodlně se tak dostanou k lékaři i za zábavou.

Centrum denních služeb Domovinka potřebovalo speciálně upravené vozidlo, které by snadno přepravovalo imobilní klienty. To se podařilo a nyní mohou bez komplikací cestovat všude tam, kam potřebují. 

“My jsme reagovali na měnící se schopnosti našich uživatelů i na aktuální potřeby zájemců o služby. Autem dopravujeme klienty Pečovatelské služby a klienty Domovinky. Dopravujeme je do střediska osobní hygieny, do Centra denních služeb na volnočasové aktivity, případně k lékaři a na nějaké instituce. Dopravujeme osoby, které jsou starší, které jsou nějak zdravotně handicapované, mají problémy s mobilitou, obtížně se pohybují, obtížně zvládají překážky, potřebují nějaké kompenzační pomůcky, proto jsme potřebovali auto, které jim tu dopravu usnadní. Provedli jsme v tom autě úpravy, díky kterým se jim tam snadněji nastupuje a cítí se při té přepravě bezpečně,” sdělila vedoucí sociální pracovnice Centra denních služeb Domovinka Adéla Kotásková.

Největší předností je nájezdová rampa zabudovaná v zadním prostoru vozidla určená pro osoby na invalidním vozíku.

“Jsme moc rádi, že můžeme do naší rodiny přivítat nové motorové vozidlo s bezbariérovou úpravou. Slibujeme si od toho, že doprava našich klientů bude bezpečnější, příjemnější a rychlejší,” uvedla ředitelka Centra pečovatelské služby Eliška Adamová.

“Díky tomuto autu bude zvýšena kvalita uživatelů Domovinky, což je pro ně povzbudivá zpráva. Je na místě poděkovat Kraji, který přispěl na úpravu tohoto auto. I město se samozřejmě finančně podílelo. Z části bylo zaplaceno i z financí naší příspěvkové organizace Centrum pečovatelské služby,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Centrum denních služeb je zařízení s denním pobytem, kde jsou poskytovány ambulantní služby seniorům a zdravotně postiženým osobám. Do této skupiny patří také osoby trpící demencí, které nevyžadují stálou péči zdravotního charakteru, nejsou trvale upoutány na lůžko a nejsou agresivní. Posláním centra je umožnit seniorům a osobám se zdravotním postižením žít co nejdéle běžným a důstojným životem ve svém přirozeném domácím prostředí. Podporovat a prodlužovat aktivitu uživatelů, posilovat jejich samostatnost a soběstačnost, zprostředkovat kontakt se společenským prostředím a napomáhat překlenout samotu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků