Finalizuje oprava 1. půlky mostu na Rubikově křižovatce ve F-M. Chystá se plán ke druhé etapě

Oprava Rubikovy křižovatky pokračuje. V tuto chvíli se do cíle blíží rekonstrukce první části mostu. Práce se poté plynule přesunou na druhou stranu.

Rubikova křižovatka patří k nejfrekventovanějším ve městě. Oprava mostu, který se klene nad čtyřproudou silnicí na Český Těšín se proto opravuje ve dvou etapách s tím, že most je vždy z jedné poloviny uzavřený. Oprava první poloviny se v těchto dnech blíží ke konci.

“Pomalu se finalizují práce na první polovině opravy mostu. Nyní se chystá oprava druhé poloviny mostu směrem na Příbor,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jelikož se blíží termín začátku opravy druhé poloviny mostu, začalo město řešit i to, jakým způsobem na něm poběží zimní údržba, tak aby průjezd byl co nejjednodušší pro řidiče a zároveň, aby i chodci mohli bez problémů přecházet.

“Snažíme se se stavbou domluvit, aby výstava a bourací práce mohly probíhat i v zimě, ale lze očekávat, že z důvodu klimatických podmínek tady budou práce omezovány, protože ani betonáže ani další pokládání nejsou možná. Je třeba upozornit i na to, že některé práce budou probíhat v částečných uzavírkách, takže řidiči by se měli připravit, že operativně mohou být některé sjezdy a nájezdy uzavírány,” dodal Deutscher.

Investorem opravy mostu je zčásti město a zčásti stát, přesněji ŘSD. Celkové náklady na opravu mostu i opěrných pilotových zdí a navazujících ramp činí bezmála 100 milionů korun. Z toho ŘSD vydá na opravy opěrných zdí a ramp 60 milionů. Město zaplatí za opravu mostu téměř 40 milionů korun, přes 31 milionů ale získá zpět z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury. 
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků