Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Finalizuje oprava 1. půlky mostu na Rubikově křižovatce ve F-M. Chystá se plán ke druhé etapě

Oprava Rubikovy křižovatky pokračuje. V tuto chvíli se do cíle blíží rekonstrukce první části mostu. Práce se poté plynule přesunou na druhou stranu.

Rubikova křižovatka patří k nejfrekventovanějším ve městě. Oprava mostu, který se klene nad čtyřproudou silnicí na Český Těšín se proto opravuje ve dvou etapách s tím, že most je vždy z jedné poloviny uzavřený. Oprava první poloviny se v těchto dnech blíží ke konci.

“Pomalu se finalizují práce na první polovině opravy mostu. Nyní se chystá oprava druhé poloviny mostu směrem na Příbor,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Jelikož se blíží termín začátku opravy druhé poloviny mostu, začalo město řešit i to, jakým způsobem na něm poběží zimní údržba, tak aby průjezd byl co nejjednodušší pro řidiče a zároveň, aby i chodci mohli bez problémů přecházet.

“Snažíme se se stavbou domluvit, aby výstava a bourací práce mohly probíhat i v zimě, ale lze očekávat, že z důvodu klimatických podmínek tady budou práce omezovány, protože ani betonáže ani další pokládání nejsou možná. Je třeba upozornit i na to, že některé práce budou probíhat v částečných uzavírkách, takže řidiči by se měli připravit, že operativně mohou být některé sjezdy a nájezdy uzavírány,” dodal Deutscher.

Investorem opravy mostu je zčásti město a zčásti stát, přesněji ŘSD. Celkové náklady na opravu mostu i opěrných pilotových zdí a navazujících ramp činí bezmála 100 milionů korun. Z toho ŘSD vydá na opravy opěrných zdí a ramp 60 milionů. Město zaplatí za opravu mostu téměř 40 milionů korun, přes 31 milionů ale získá zpět z dotace Státního fondu dopravní infrastruktury. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků