Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zahájení adventu s příchutí Francie. Na náměstí v Místku vystoupí šansoniérka Céline Bossu

Vánočně laděnou reportáží budeme pokračovat i dále. V den, kdy se rozsvítí vánoční stromy a výzdoba města, se otevře lidem také tradiční Adventní městečko. To opět po roce nabídne návštěvníkům nejen bohaté adventní trhy, ale i pestrý doprovodný program.

Adventní městečko na místeckém náměstí Svobody přivítá v pátek 29. listopadu návštěvníky už odpoledne, kdy se v něm začnou otevírat stylové stánky s vánočním zbožím a dobrotami. Děti budou moci od 14 hodin navštívit tvořivé dílničky, ve kterých si budou moci vyrobit vánoční ozdoby, u křížového podchodu na ně budou čekat živá zvířátka a taky vláček, ve kterém se budou moci povozit. Chybět nebudou ani zábavné vánoční kulisy nebo zvonička vánočních přání.

“Jsme přesvědčený, že tradice se musí neustále předávat, a jsem rád, že tradicí se stává i naše Adventní městečko, které až do 23. prosince bude nabízet vánoční trhy se vším, co k tomu patří. Doufám, že se zase přibude těch, kteří si v tom předvánočním shonu najdou čas a domluví se se známými, přáteli nebo rodinnými příslušníky a potkají se tam. Dají si svařáček a na chvíli se zastaví, postesknou si, že ten rok zase utekl, a třeba si poví, co je u nich nového,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Připraven je také kulturní program v režii městské společnosti KulturaFM. O půl čtvrté vystoupí pěvecký sbor Caro Raškovice, který má ve svém repertoáru lidovky, spirituální písně, ale taky moderní písničky. Následovat bude slavnostní rozsvícení Vánočního stromu a v 17 hodin koncert kapely The Tap Tap, složené převážně z muzikantů s handicapem. Na hudební scéně působí již šestnáct let, spolupracuje s řadou hudebních ikon. Na co se těšit bude ale v průběhu celého adventu.

“Následující adventní dny přinesou bohatý kulturní program, který nás bude provázet až do 23. prosince. Z umělců se můžeme těšit např. na skvělé elektronicko-kytarové duo Lišky, koncert Jakuba Vágnera se sborem ZUŠ Frýdek-Místek, vystoupí místní stálice Akuma, funky kapela Čadi, oblíbený bard René Souček a chybět nebude ani tradiční cimbálová muzika či její moderní alternativy, jako např. Cimbal Hell Band. Hudební lahůdkou letošního ročníku Adventu je bezesporu vystoupení charismatické francouzské šansoniérky Céline Bossu, která vystoupí 1. prosince v 16:00 hodin. Po celých 25 dnů nás na náměstí Svobody čekají nejenom koncerty, ale i pořady pro děti. V rámci dopoledních programů se mohou těšit na divadelní pohádky. Dětem bude patřit také odpoledne 5. 12., kdy jim, v předvečer Mikuláše, na místeckém náměstí budeme rozdávat balíčky,” popsal ředitel KulturyFM Rostislav Hekera.

Přehledný program zájemci najdou na webových stránkách KulturyFM.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků