Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zima silničáře ve Frýdku-Místku nezaskočí. Na sníh i mráz jsou dobře připraveni

Přestože to tak v těchto dnech nevypadá, zima se blíží. Technické služby jsou proto v pozoru připraveni zahájit zimní údržbu. Posypový materiál mají na skladě a v případě náhlého sněžení jsou ihned schopni zajistit průjezdnost silnic a průchodnost chodníků.

Na zimní údržbu silnic a chodníků, které jsou v majetku města, se Technické služby chystaly prakticky už od léta, kdy do svého areálu navážely posypovou sůl. V současné době mají naskladněno více jak 1200 tun posypové soly, což by při běžném průběhu zimní údržby mělo vystačit na celou zimu. V průběhu jara navíc zakoupily i novou techniku.

“Jednak nový traktor, nějaké radlice a v současné době došel i univerzální nosič nářadí, který, kromě jiných nástaveb, které budeme využívat v průběhu roku, má i nástavbu na chemický posyp plus radlici. Jsme připraveni operativně podle vývoje klimatických podmínek reagovat na vývoj a v řádu několika hodin přezout techniku na zimní provoz. My máme ve správě zhruba 420 km místních komunikací, což je zhruba 185 km komunikací a zhruba 235 km chodníků,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Údržba silnic a chodníků vychází z plánu zimní údržby, ten reaguje i na připomínky občanů.

“Dělá se prioritizace, tzn. které chodníky a cesty se budou v zimě udržovat jako první, a které pak ve druhé a ve třetí vlně. Občané často říkají, ať častěji uklízíme třeba parky, ale tady si musíme uvědomit, že parky jsou v jiném režimu, tady nesolíme, děláme jen ty chodníky, které jsou v nejvyužívanějších částech. Máme tu plochy, kterým se zimní údržbou vyhýbáme, jelikož by je poškozovala. Jsou to právě ty parky, kde by případné solení nebo průjezd těžké techniky mohl zničit zeleň, ale jsou to i další plochy,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

“V letošním roce v říjnu rada města schválila některé drobné úpravy, které se týkají jednak reakcí a připomínek občanů, kdy se některé chodníky a komunikace v zimě neudržovaly, ale také reagujeme i na vývoj výstavby obchvatu a některých dalších staveb, které na území města probíhají, takže například Rubikova křižovatka, oprava zábradlí na ulici Revoluční apod.,” uvedl Kohut.

Plán zimní údržby začal oficiálně platit s příchodem prvního listopadového dne. Od tohoto data zaměstnanci technických služeb drží také pravidelné čtyřiadvacetihodinové pohotovostní služby.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků