Pět let trvající rekonstrukce centrálního pohřebiště ve F-M končí. Teď je v plánu jeho rozšíření

Dlouhých pět let prochází centrální hřbitov v Panských Nových Dvorech radikální rekonstrukcí. Za tu dobu se na něm mnohé změnilo. V těchto dnech vstupuje do své druhé poloviny poslední etapa prací.

Centrální hřbitov v Panských Nových Dvorech je jako vyměněný. Už několik let tam probíhají radikální rekonstrukce, tak aby místo posledního odpočinku zesnulých bylo co nejdůstojnější a pozůstalí mohli komfortně docházet uctít jejich památku. V posledních měsících byla dokončena jedna z nejrozsáhlejší oprav hřbitova. Velkou a vkusnou změnou prošly prostory pod křížem, kolem kapličky a vsypové loučky. Nově vydlážděné plochy lemují nové lavičky a nově vysazené stromy, kdy zde bylo vysazeno 33 tisů a 10 okrasných jabloní. V těchto dnech pokračují další práce v rámci poslední etapy rekonstrukcí pohřebiště.

“Rada města rozhodla o poslední realizaci rekonstrukce. Jsou to dvě části. Jedna je ta, která navazuje na centrální část, kterou jsme realizovali v průběhu třetího kvartálu. Druhá je u provozního vjezdu na centrální pohřebiště. Práce spočívají v odtěžení stávajícího povrchu, jeho odvoz na Frýdeckou skládku, následné betonáži zahradních obrubníků, návozu strusky coby podloží a ve finále pak pokládky zámkové dlažby o tloušťce 8 cm. Tím pádem veškeré práce spojené s rekonstrukcemi chodníků byly ukončeny. To pětileté období, kdy město postupně po jednotlivých částech zadávalo tyto práce, budou ukončeny,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Do budoucna čekají pohřebiště ještě další stavební úpravy.

“V současné době se dodělává poslední etapa rekonstrukce frýdeckého hřbitova, kdy tam Technické služby dodělávají chodníky. My ale plánujeme v dalších letech hřbitov neustále zvelebovat. Připravujeme teď velký projekt, který bude pokračovat v rozšiřování hřbitova a další rekonstrukci,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Celkové náklady na poslední etapu prací na centrálním hřbitově činí bezmála 900 tisíc korun bez DPH. Termín dokončení mají Technické služby stanovený nejpozději do poloviny prosince.
SOUZNĚNÍ - Festival adventních zvyků, koled a řemesel

Dnes 18:00 - 15.12. 20:00
Frýdek-Místek, FM, Kunčice p. O, Ostrava, Kozlovice, Frenštát p. R.

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků