Pět let trvající rekonstrukce centrálního pohřebiště ve F-M končí. Teď je v plánu jeho rozšíření

Dlouhých pět let prochází centrální hřbitov v Panských Nových Dvorech radikální rekonstrukcí. Za tu dobu se na něm mnohé změnilo. V těchto dnech vstupuje do své druhé poloviny poslední etapa prací.

Centrální hřbitov v Panských Nových Dvorech je jako vyměněný. Už několik let tam probíhají radikální rekonstrukce, tak aby místo posledního odpočinku zesnulých bylo co nejdůstojnější a pozůstalí mohli komfortně docházet uctít jejich památku. V posledních měsících byla dokončena jedna z nejrozsáhlejší oprav hřbitova. Velkou a vkusnou změnou prošly prostory pod křížem, kolem kapličky a vsypové loučky. Nově vydlážděné plochy lemují nové lavičky a nově vysazené stromy, kdy zde bylo vysazeno 33 tisů a 10 okrasných jabloní. V těchto dnech pokračují další práce v rámci poslední etapy rekonstrukcí pohřebiště.

“Rada města rozhodla o poslední realizaci rekonstrukce. Jsou to dvě části. Jedna je ta, která navazuje na centrální část, kterou jsme realizovali v průběhu třetího kvartálu. Druhá je u provozního vjezdu na centrální pohřebiště. Práce spočívají v odtěžení stávajícího povrchu, jeho odvoz na Frýdeckou skládku, následné betonáži zahradních obrubníků, návozu strusky coby podloží a ve finále pak pokládky zámkové dlažby o tloušťce 8 cm. Tím pádem veškeré práce spojené s rekonstrukcemi chodníků byly ukončeny. To pětileté období, kdy město postupně po jednotlivých částech zadávalo tyto práce, budou ukončeny,” popsal předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Do budoucna čekají pohřebiště ještě další stavební úpravy.

“V současné době se dodělává poslední etapa rekonstrukce frýdeckého hřbitova, kdy tam Technické služby dodělávají chodníky. My ale plánujeme v dalších letech hřbitov neustále zvelebovat. Připravujeme teď velký projekt, který bude pokračovat v rozšiřování hřbitova a další rekonstrukci,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Celkové náklady na poslední etapu prací na centrálním hřbitově činí bezmála 900 tisíc korun bez DPH. Termín dokončení mají Technické služby stanovený nejpozději do poloviny prosince.
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Dan Bárta & Illustratosphere / Zvířený prach Tour / NOVÝ TERMÍN!

18.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino P. Bezruče, Frýdek - Místek

Pavel Gola - pracoviště, kontaktní osoba Pavel Gola, tel. 724 152 451, email pavel.gola@tiscali.cz
Ostravice
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

TEON STAV s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek, MSK
Frýdek-Místek
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Základní škola a Mateřská škola Kozlovice, příspěvková organizace
Kozlovice
od 30 930 do 40 320 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků