Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční strom ve Frýdku-Místku už svítí. Lidé se teď dočkají bohatého adventního programu

Frýdek-Místek rozsvítil svůj vánoční strom. Slavnostní začátek adventu proběhl tradičně na místeckém náměstí Svobody. Lidé si užili bohatý doprovodný program i hudební vystoupení.

Místecké náměstí Svobody se v pátek 29. listopadu zaplnilo lidmi. Proběhla tam totiž tradiční předvánoční akce, která vyústila až k slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu. Před sedmnáctou hodinou vystoupil na pódiu primátor města Michal Pobucký s krátkým proslovem.  Poté se otočením kouzelného klíče v zámku Vánoc vánoční strom rozzářil do tmy.

“Právě jsme rozsvítili vánoční strom na místeckém náměstí a tím začínají adventní svátky v celém Frýdku-Místku. Chtěl bych popřát prostřednictvím televize Polar všem občanům města krásné prožití vánočních svátků, aby je strávili se svou rodinou, s těmi, které mají rádi, a dětem bych chtěl popřát bohatého Ježíška,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Vrcholem slavnostního večera bylo vystoupení kapely The Tap Tap. Advent ve městě, který rozsvícením vánočního stromu započal, obyvatelům i návštěvníkům přinese v následujících dnech bohatý předvánoční program.

“Chci všechny pozvat na dalších 24 dní plných hudby, programu pro děti, malování perníčků, máme tady dílničky, děti mohou poslat dopis Ježíškovi, který se jim potom vrátí. O víkendech tu máme mnoho místních i přespolních kapel. 5. 12. budeme mít Mikuláše s čertem a andělem, budou se rozdávat dětem balíčky. Adventní čas si zpříjemníme zpíváním vánočních koled 11. 12. v rámci projektu Česko zpívá koledy. Ve stejný den vystoupí také finalisté soutěže Beskydský slavík a Talent 2019,” uvedl ředitel KulturyFM Rostislav Hekera.

Nedílnou součástí Adventního městečka jsou Adventní trhy. Konat se budou vždy od 10 do 18 hodin, v případě zájmu návštěvníků i déle. Ve stylových stáncích se budou prodávat vafle, placky, klobásy, ale také horká medovina, zázvorák, různé druhy punčů a další dobroty. Široká bude i nabídka vánočního zboží, která se bude ve stáncích obměňovat. K mání budou vánoční dekorace, ale taky skleněné nebo dřevěné šperky, rukodělné výrobky ze dřeva, skla i keramiky, bylinná mýdla, svíčky, šité a kožešinové zboží nebo háčkované ozdoby. Chybět nebudou ani zdobené perníčky a vánoční oplatky. Stánky s punčem budou otevřené na náměstí i mezi svátky až do 30. prosince. Součástí trhů bude i soutěž o nejvoňavější, nejchutnější a nejkrásnější „Sváteční vánočku“. Ochutnávka vzorků se uskuteční 20. a 21. prosince, vyhodnocení pak 22. prosince před zahájením odpoledního programu na náměstí.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků