Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nebezpečné stromy musí jít ve F-M k zemi, nahradí je nová výsadba

Na různých místech ve městě půjde k zemi několik stromů. Důvodem je jejich špatný zdravotní stav a vitalita. Ohroženi jsou tak obyvatelé, kteří v jejich blízkosti prochází. Za pokácené stromy proběhne náhradní výsadba.

Kácení stromů se vždy setkává s nelibostí. Daleko horší situace by ale nastala, kdyby strom, který je nebezpečný někomu svým pádem ublížil. Proto se stav stromů vyhodnocuje a v případě zjištění problému se musí adekvátně zakročit.

“Káceny jsou stromy, které představují nějaké riziko, tedy stromy provozně nebezpečné nebo odumřelé, a to převážně z důvodu silného napadení jmelím. Na první pohled se může zdát, že jsou stromy v pořádku, ale uvnitř může být hniloba a podobně a následně můžou ze stromů odpadávat kusy větví a při silnější zátěži by mohlo dojít k jejich pádu. Stromy před kácením vždy posuzuje odborník, arborista. Za vykácené stromy se snažíme provádět adekvátní výsadbu, chceme mít ve městě co nejvíce zdravých a mladých stromů,” řekla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

S kácením nebezpečných stromů začali zaměstnanci technických služeb v době zahájení vegetačního klidu. První stromy šly k zemi během listopadu.

“V průběhu listopadu bylo pokáceno zhruba 45 stromů, 30 ve frýdecké části, 15 v místecké. Počátkem prosince se pokácelo na centrálním hřbitově 92 tújí, které nahradí javory. Po Novém roce budeme pokračovat ve Smetanových sadech a v lokalitě Bahno - Příkopy,” uvedl předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

S kácením nemocných a poškozených stromů budou zaměstnanci technických služeb pokračovat až do března.  

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků