Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek přivítá nový rok ohňostrojem. Měl ale namále

Příchod nového roku město opět přivítá tradičním ohňostrojem. Jeho pořádání bylo přitom po loňských výtržnostech ve vážném ohrožení. O tom, zda jej město zachová i v příštích letech, anebo bude letos naposled, rozhodnou lidé svým chováním.

Pořádání ohňostroje bylo po loňských zkušenostech v ohrožení. Na mostě přes řeku Ostravici, odkud ohňostroj pozorují stovky lidí, bez rozdílu věku, docházelo k  výtržnostem a po půlnoci jeho povrch pokrývaly odpadky všeho druhu. Město bylo nuceno řešit návrhy a požadavky některých občanů na přesunutí ohňostroje na jiný termín, a to na Silvestrovský podvečer nebo na pozdní odpoledne na Nový rok.

„Po zvážení všech pro a proti jsme se dohodli, že půlnoční ohňostroj pro letošek zachováme, ovšem dění kolem něj budeme bedlivě sledovat. Misky vah jsou docela rozkývané, chci věřit, že oslavy na mostě budou plné pozitivních emocí, které nepřeváží vandalismus a ničení majetku,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Novoroční ohňostroj bude odpálený krátce po půlnoci ze Silvestra na Nový rok z areálu Sokolík v parku u řeky Ostravice. Nabídne dvanáctiminutovou světelnou podívanou. Stovky světelných raket, římských svící a kulových pum budou na obloze vytvářet různobarevné efekty a scénické obrazce s výškovým finále.

“Půlnoční ohňostroj má u nás tradici a měnit tradice není jednoduché, ovšem není to nemožné. Okolní města od půlnočních ohňostrojů ustupují, doufám, že u nás tomu tak nebude,“ řekl Pobucký.

Náklady na novoroční ohňostroj činí stejně jako v minulých letech 200 tisíc korun bez DPH.  


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků