Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jedovaté rostliny máte i doma. Které to jsou, zjistíte v Muzeu Beskyd F-M

Netradiční výstavu si pro své návštěvníky připravilo Muzeum Beskyd. Spatří na ní řadu jedovatých živočichů, rostlin i hub. Věděli jste třeba, že mnozí z nás mají jedovaté rostliny doma? Pokud ne, určitě se podívejte na reportáž.

Ve výstavních síních frýdeckého zámku právě běží výstava s názvem Jedu v jedu, a jak už samo pojmenování napovídá, zabývá se vším, co je jedovaté.

“S kolegyní jsme připravili výstavu o jedovaté přírodě, o rostlinách, houbách a živočiších. Snažili jsme se shrnout i historii využívání jedů a zmínit, co to vůbec jed je. V přední místnosti jsou jedovatí obojživelníci, je tam zmije nebo rejsec vodní a parma,” popsala komisařka výstavy Petra Juřáková.

Návštěvníci se na výstavě dozví i o jedovatých rostlinách, které můžeme najít v lese, na louce nebo i v zahradě či parku a dokonce i doma.

“Z rostlin jsou zajímavé kresby Otokara Kyliána, jsou to akvarely jedovatých rostlin. Část je z našeho muzea, převážná většina je ale pak z Ostravského muzea, kde mají rozsáhlou sbírku těchto kreseb. Pokojové rostliny, které tu máme, jsou taky jedovaté, a chtěli jsme představit, že většina pokojových rostlin, které máme doma, jsou právě jedovaté,” uvedla Juřáková.

Výstava počítá i s malými návštěvníky, proto na ní děti najdou jak chaloupku s ježibabou, která zde míchá jedovaté lektvary, tak také koutek, kde si mohou něco namalovat, vytvořit nebo zkusit uhádnout, co je jedlé a co není. Výstava potrvá v Muzeu Beskyd až do prvního března příštího roku.
Jiří Štědroň | Promenádní koncerty

Dnes
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Kino na výletě 2020 | Přes prsty ZRUŠENO!!!

08.07. 20:15
Frýdek-Místek, Aquapark Olešná

LUCIE Cover Band | Léto v zahradě

10.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 14 100 do 15 500 Kč/měsíc

Detail

GAMA CONSTRUCT, s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 115 do 140 Kč/hod.

Detail

123 stavby, s.r.o. - pracoviště, kontaktní osoba Michal Raška, tel. 604 700 054, email raska@123stav
Frýdek-Místek
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků