Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V domově seniorů za Ježíška při nadílce zaskočili primátorovi náměstci

Z vánočních dárků se mohou radovat i lidé, kteří nežijí doma se svými blízkými. O něco dříve, než je obvyklé, dostali nadílku například v Domově pro seniory ve Frýdku-Místku.

Vánoční přání ve Frýdku-Místku plní také zástupci magistrátu. Do Domova pro seniory zavítali náměstci primátora, kteří přinesli dárky pod stromeček.

“Těší mne, že Domov pro seniory, což je příspěvková organizace města, se i letos zapojil do projektu Ježíškova vnoučata, který pořádá Český rozhlas, Radiožurnál. Domov pro seniory se do toho projektu zapojil již podruhé a tentokrát jsme přišli i s kolegy náměstky taky popřát klientům domova krásné Vánoce a přitom jsme jim donesli dárky, o které si sami napsali, což je právě ten účel tohoto projektu. Jedná se většinou o uživatele, kteří třeba nemají své rodiny tady na blízku, nebo nemají tolik financí, aby si mohli tyto dárky dopřát,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora (KDU-ČSL)

“Je to pro ně bylo takové zpestření, že přišel někdo zvenčí. Jinak tady většinou tráví ten čas v našem prostředí při různých aktivitách, při různých akcích, kterých před Vánocemi je velmi mnoho. Jsou to různá vystoupení dětí, další kulturní akce, míváme vlastní jarmark a potom už se těší na Vánoce, které většinou také tráví tady u nás v domově spolu se svými spolubydlícími a pracovníky. Naši senioři si vybrali dárky, které by si nekoupili, nebo by jim je nekoupili jejich rodinní příslušníci. Na základě jejich přání jsme se potom domluvili s náměstky magistrátu města Frýdku-Místku, kteří ty určité dárky zakoupili a dnes jim je předali,” vysvětlila asistentka sociální pracovnice Drahomíra Černotová.

Obdarovaní senioři neskrývali překvapení. 

“Překvapilo mě to. Já jsem s ním vůbec nepočítala, že bych něco takového dostala, nebo že by za mnou někdo přišel. Donesl mi elektrický zubní kartáček a jsem ráda, že jsem to dostala, a taky, že jsem poznala ty naše představitele. Já jsem ještě tady na Vánoce nebyla. Jsem tady třetí rok, ale tentokrát bych je chtěla strávit tady, abych věděla, jaké to tu je o Vánocích,” přála si obdarovaná Jana Moravcová. 
Kino na výletě 2020 | Parazit ZRUŠENO!!!

Zítra
Frýdek-Místek, Faunapark, Frýdek - Místek

David Vysloužil & Acoustic Irish | Léto v zahradě

17.07. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Letní kino Amfi: TENKRÁT PODRUHÉ

18.07. 21:00
Palkovice, Letní kino Amfi

VKUS-BUSTAN s.r.o. - pracoviště Fryčovice
Fryčovice
od 100 do 110 Kč/hod.

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Poolplast s.r.o. - pracoviště
Fryčovice
od 110 do 160 Kč/hod.

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků