Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dvoudenní výstavu betlémů ve Frýdku-Místku navštívilo několik tisíc lidí

Největší výstava betlémů se konala 26. a 27. prosince ve Frýdku-Místku. Návštěvníci si mohli prohlédnout betlémy vyrobené z různých materiálů a z nejrůznějších koutů světa.

S obrovským zájmem se setkala dvoudenní výstava betlémů, kterou v 8. ZŠ ve Frýdku-Místku už po 17. pořádala tiskárna Kleinwächter.

Zatímco na první výstavu se čtyřmi betlémy se přišlo podívat 20 lidí, nyní bylo vystavováno 200 betlémů a návštěvníci se v průběhu dvou dnů počítali v tisících.

“Některé betlémy samozřejmě koupím, ale mnoho, opravdu nesčetně mnoho, jich dostávám darem. Dokonce jsou tady betlémy takové, které kdysi tady někdo donesl jenom, že nám je půjčí a když výstava skončila, říká: ten betlém je váš. Protože vidí, že to je děláme srdcem,” řekl vystavovatel Josef Kleinwächter.

Betlémy jsou staré i nové, velké i miniaturní.

Jeden je historický, ten je z roku 1880, ale jsou tam betlémy z různých zemí. Je tam z Paraguaye, Uruguaye, Bali, z Jeruzaléma, z Betléma,” dodal vystavovatel. 

Lidé výstavu navštěvují opakovaně a vždy jsou nadšení.

Moc se nám tady líbí, jezdíme tady každý rok, je to už tradice. Vždycky mezi svátky si sem uděláme cestu. Viděli jsme krásný betlém, který se pohyboval, mnoho vyřezávaných betlémů, i malinkých. Jsme velmi spokojení,” chválila žena z Kozlovic. 

S ohledem na vysoký zájem návštěvníků je možné, že další výstava se bude muset konat ve větších prostorách. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků