Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdku-Místku mizí vánoční výzdoba a začíná svoz vánočních stromků

Vánoce jsou minulostí, ve městě proto probíhá tzv. povánoční úklid. Likviduje se vánoční výzdoba, stánky i stromy. Také lidé se teď zbavují svých vánočních stromků, které odkládají k popelnicím. Ty bude během ledna svážet Frýdecká skládka.

Vánoční svátky i silvestrovské oslavy jsou pryč. Občané města si letos měli možnost užít novoroční ohňostroj, který měl po incidentech, jež proběhly v předešlých letech, namále. Dříve, než se Technické služby pustily do likvidace vánoční výzdoby, musely se i letos popasovat s následky ohňostroje, které ale nebyly až tak velké.

“Měli jsme těsně po půlnoci v akci deset pracovníků a dva strojní zametače. Musím říct, že letos proběhl ohňostroj v relativním klidu v porovnání s loňským rokem, případně s rokem předcházejícím, kdy rozsah vandalismu byl skutečně obrovský. Letos byly škody minimální, i to odstraňování, počasí nám celkem přálo, takže to epicentrum ohňostroje bylo vyčištěno v řádu několika hodin, následovala obě náměstí, dá se říct, že to bylo celkem bez problému,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Pár dní po Nové roce pak začali pracovníci Technických služeb s odstraňováním vánoční výzdoby a všeho, co s nimi souvisí.

“Veškerá vánoční výzdoba i městečko koncem 5. ledna skončilo. Naši pracovníci veřejného osvětlení začali 6. ledna odpojovat vánoční výzdobu. Téhož dne začala likvidace vánočního městečka, takže se likvidují stánky, odvážejí se do kasáren. Likvidují se i veškeré doplňky toho vánočního městečka a odstraňovány budou poté stromy z náměstí, tak aby do 10. ledna byly veškeré vánoční záležitosti uzavřeny,” popsal Kohut.

Spolu s vánoční výzdobou města mizí také výzdoba z domácností. Zejména pak vánoční stromky. Ty teď zbavené ozdob a světel čekají na další osud u kontejnerů na sídlištích, odkud je budou každou lednovou sobotu svážet vozy frýdecké skládky.

„Žádáme občany, aby odstrojené vánoční stromky odkládali ke kontejnerům na komunální odpad, odkud je následně odveze zvlášť vypravené vozidlo Frýdecké skládky. Stromky nekončí na skládce komunálního odpadu. Sváženy jsou do kompostárny, kde jsou štěpkovány a následně využity při výrobě kompostu,“ vyzval primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Loni v lednu svezla Frýdecká skládka přes 22 tun stromků, což je ve srovnání s rokem 2018 nárůst o více jak 6,5 tuny.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy