Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V penzionu v Ostravici hořelo, požár vznikl od fritézy

Hasiči včera večer likvidovali požár v kuchyni penzionu v Ostravici. Oheň napáchal škody za 800 tisíc korun, jeden člověk utrpěl popáleniny.

Požár v kuchyni jednoho z penzionů v Ostravici byl na tísňovou linku hasičů ohlášen v pátek 10. ledna patnáct minut před dvacátou hodinou. Operační středisko k události vyslalo šest hasičských jednotek, profesionální ze stanice Frýdek-Místek a dobrovolné z Ostravice, Metylovic, Frýdlantu nad Ostravicí, Starých Hamrů a Čeladné.

“Hasiči při průzkumu zjistili, že v kuchyni hoří fritéza. Plameny se ještě před jejich příjezdem snažili hasit zaměstnanci práškovým hasicím přístrojem, čímž zřejmě úspěšně zabránili dalšímu rozšíření,” uvedl tiskový mluvčí hasičů Jakub Kozák.  

Penzion samovolně opustilo 12 hostů a čtyři zaměstnanci. Při pokusu o hašení však utrpěl jeden člověk drobné popáleniny na rukou a byl převezen do nemocnice, další dva se nadýchali kouře.

“Hasiči požár rychle zlikvidovali jedním vodním proudem, objekt následně přetlakově odvětrali a zkontrolovali termokamerou. Vyšetřovatel odhadl předběžnou výši škody na 800 tisíc korun, příčina vzniku je v šetření,” uzavřel mluvčí. 

Ilustrační foto: HZS MSK

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy