Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče z F-M volí pro děti spíše česká jména. Vede Eliška a Matyáš

Rodiče ve Frýdku-Místku stále dávají přednost českým jménům pro své děti před jmény zahraničními. Bylo tomu tak v předešlých letech a tento trend se udržel i v loňském roce. Jaká jsou tedy nejčastější jména a kolik miminek se loni narodilo vám povíme v příspěvku.

V uplynulém roce se ve frýdeckomístecké porodnici narodilo celkem 1 184 dětí. V porovnání s předchozím rokem je to o 91 miminek více. Na svět přišlo dohromady 590 chlapců a 594 děvčat. V 8 případech porodníci pomáhali na svět dvojčatům. 

“Mezi neoblíbenější dívčí jména v loňském roce patřila opět Eliška, která se na špicioblíbenosti drží již od roku 2017. Následovala Tereza, Adéla a Viktorie. Mezi jmény vedl Matyáš, který byl loni na třetí pozici. Následoval Antonín, Adam a taky Jakub, který je na předních pozicích od roku 2014,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Našly se samozřejmě i výjimky a některé děti tak dostaly do vínku jména, která u nás nejsou příliš obvyklá. Mezi chlapci to byla například jména jako Don, Odin nebo Aryan a mezi dívkami se pak objevilo jméno Ruby, Zoja či Maura. Možnost dát svým dětem dvě jména využili rodiče u 32 dětí, což je stejně jako v roce 2018.
Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Šakalí léta / muzikál

22.04. 18:30
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

OKNA & DVEŘE KAPSIA s.r.o. - Penzion a restaurace "U Maryny"
Bocanovice
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

První KEY-STAV, a.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 360 Kč/měsíc

Detail

MOJE AMBULANCE a.s.; pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 19 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků