Rodiče z F-M volí pro děti spíše česká jména. Vede Eliška a Matyáš

Rodiče ve Frýdku-Místku stále dávají přednost českým jménům pro své děti před jmény zahraničními. Bylo tomu tak v předešlých letech a tento trend se udržel i v loňském roce. Jaká jsou tedy nejčastější jména a kolik miminek se loni narodilo vám povíme v příspěvku.

V uplynulém roce se ve frýdeckomístecké porodnici narodilo celkem 1 184 dětí. V porovnání s předchozím rokem je to o 91 miminek více. Na svět přišlo dohromady 590 chlapců a 594 děvčat. V 8 případech porodníci pomáhali na svět dvojčatům. 

“Mezi neoblíbenější dívčí jména v loňském roce patřila opět Eliška, která se na špicioblíbenosti drží již od roku 2017. Následovala Tereza, Adéla a Viktorie. Mezi jmény vedl Matyáš, který byl loni na třetí pozici. Následoval Antonín, Adam a taky Jakub, který je na předních pozicích od roku 2014,” uvedla mluvčí Magistrátu Frýdku-Místku Jana Matějíková.

Našly se samozřejmě i výjimky a některé děti tak dostaly do vínku jména, která u nás nejsou příliš obvyklá. Mezi chlapci to byla například jména jako Don, Odin nebo Aryan a mezi dívkami se pak objevilo jméno Ruby, Zoja či Maura. Možnost dát svým dětem dvě jména využili rodiče u 32 dětí, což je stejně jako v roce 2018.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

Zítra
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků