Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Protéza nohy nebo urna: frýdeckomístecké ztráty a nálezy jsou plné kuriozit

Peněženku nebo klíče ztratil během svého života asi téměř každý. Že se ovšem někomu podaří ztratit protézu nohy nebo urnu, nad tím zůstává rozum stát. I přesto tyto, ale i jiné kuriozity čekají na své majitele ve frýdeckomísteckých ztrátách a nálezech.

Ztráty a nálezy ve Frýdku-Místku skrývají opravdové poklady. Jen vloni zaevidovali pracovníci odboru vnitřních věcí magistrátu na 160 nalezených věcí, což je o 28 předmětů více oproti roku 2018. Nejčastěji lidé ztrácí peněženky, které tvoří tři čtvrtiny všech odevzdaných věcí, následují klíče a po nich mobilní telefony. Že je možné ztratit i podstatně větší věci dokládá sklad, ve kterém předměty mnohdy marně čekají na své majitele. 

“Nejčastěji tady máme kola, máme tu ale i invalidní vozík nebo protézu nohy. Většinu nálezů nám předává státní nebo městská policie, větší věci, jako ta kola nebo různé tašky, jsou z nádraží Českých drah,” sdělila Alena Hrůzková, referentka Přestupkového oddělení.

Lidé ale ztrácí i peníze. Naposledy odevzdal poctivý občan 30 tisíc korun. Doposud se o ně ale nikdo nepřihlásil.

„Úředníci všechny odevzdané nalezené věci pečlivě evidují. V případě, že zjistí vlastníka, písemně jej vyzvou k vyzvednutí nalezené věci. Děje se tak zejména v případech nalezené peněženky s doklady. V opačném případě věc uschovají a zveřejní ji v seznamu nalezených věcí na webových stránkách města. Pokud se o nalezenou věc tři roky nikdo nepřihlásí, stává se majetkem města,“ popsal primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Věci, které si během tří let nikdo nevyzvedne, ale stejně kvůli svému stavu většinou končí na skládce nebo ve spalovně. Pokud se i vám podaří nějakou věc najít, můžete ji odevzdat na městské policii nebo na odboru vnitřních věcí magistrátu v Místku. Ve městě jsou také tři schránky důvěry, do kterých je možné nalezené věci vhodit. Nacházejí se v ulici T. G. Masaryka v budově městské policie, v ulici Politických obětí v budově magistrátu a na náměstí Svobody vedle Turistického informačního centra. Pokud naopak nějakou věc postrádáte a přišli jste o ni ve Frýdku-Místku, vydejte se do ztrát a nálezu. Možná tam na vás už čeká.
Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 3 620 Kč/měsíc

Detail

RenoFarma Beskyd, a.s. - pracoviště kravín Skalice
Frýdek-Místek
od 120 Kč/hod.

Detail

Borski - stavby, s.r.o., pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků