Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve F-M zasedla Rada města. Radní řešili opravu pietních míst i nový pumptrack

Rekonstrukce v městských domech či opravy pietních míst, těmito, ale i dalšími tématy se na své další schůzi zabývali radní města.

Na frýdeckém magistrátu se konala další schůze Rady města. Radní rozhodovali mimo jiné o opravě balkonů na jednom z domů v majetku města. Šlo o bytový dům na ulici T. G. Masaryka ve Frýdku.

“Jedná se o bytový nárožní dům s průčelím, který byl vystavěn v minulém století v souběhu ulic TGM a Těšínská ve Frýdku. Opraveno zde bude všech 11 balkonů, které jsou v původním stavu. Dostanou novou hydroizolaci i dlažbu. Ocelové zábradlí, které je stabilní a pevné, zůstane zachováno, bude šetrně ošetřeno a v jeho spodní části bude doplněn vodorovný prvek, který zabrání propadávání předmětů z balkonu na chodník. Náklady jsou vyčísleny na 350 tisíc,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Radní rozhodli také o zpracování projektových dokumentací na připravované akce. Jednou z nich jsou rekonstrukce a opravy vnitřních instalací v městské věžovém domě na ulici ČSA 799 v Místku. 

“V budoucnu bychom rádi realizovali opravy vnitřních instalací v tomto věžovém domě. Aby to bylo možné, je nutné mít zpracovanou projektovou dokumentaci pro provádění stavby, která bude zpracována jak pro nové elektrorozvody na chodbách a bytech, tak pro rekonstrukce bytových jader včetně rozvodů vody a kanalizace, ale také mimo jiné pro výměnu rozvodu plynu v celém domě. Součástí zakázky je také zaměření stávajícího stavu a vypracování pasportizace domu,” řekl Pobucký.

Další z akcí je vybudování pumptracku poblíž skateparku u haly Polárka.

“Vypracována bude taky projektová dokumentace na výstavbu pumptracku v lokalitě nynějšího skateparku, který jsme zprovoznili v loňském roce a který se řadí k největším v Česku a je prvním svého druhu, který má krytou bazénovou část. Svými parametry splňuje kritéria pro konání jak domácích, tak i mezinárodních soutěží. Pumptrack bude určen pro všechny věkové kategorie s tím, že pohyb po něm bude možný jak na terénních kolech, tak odrážedlech, skateboardech i koloběžkách nebo bruslích,” sdělil primátor.

Na stole měli radní také návrhy na opravu dvou válečných pietních míst, které jsou podmíněny získáním dotací.

“Jedná se o opravu Památníku osvobození neboli Holubic u řeky Ostravice. Náklady jsou vyčísleny na 900 tisíc, od kraje budeme žádat o individuální dotaci ve výši 700 tisíc korun. Další akce, na kterou budeme žádat dotaci, se týká doplnění pamětních desek s českými texty u Památníku padlým příslušníkům Rudé Armády při osvobození Frýdku, který se nachází na frýdeckém hřbitově. Náklady jsou vyčísleny na více jak jeden a čtvrt milionu, přičemž budeme žádat o milionovou dotaci Ministerstvo obrany,” řekl Pobucký.

Vybranými tématy se budeme zabývat podrobněji a reportáže vám přineseme v příštích vydáních Frýdeckomísteckého expresu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy