Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V kavárně Radhošť ve F-M obsluhují studenti. Odpoledne si tam bez rezervace nesednete

Na sklonku loňského roku začala znovu fungovat secesní kavárna Radhošť. Město ji za symbolické nájemné poskytlo Střední škola gastronomie, oděvnictví a služeb. Během tří měsíců provozu si rychle našla své stále hosty.

Vraťme se o pár měsíců zpátky, kdy v říjnu loňského roku byla ve Frýdku-Místku slavnostně znovuotevřena zrekonstruovaná kavárna Radhošť. Město ji do užívání na základě Memoranda o spolupráci svěřilo Střední škole gastronomie, oděvnictví a služeb.

“Jsem moc rád, že Frýdek-Místek našel tu odvahu, že tady vložil peníze, že rekonstruoval tu kavárnu a že ji poskytl naší střední škole. My jako Kraj jsem také přispěli určitou částkou na vybavení této kavárny a doufám, že bude do budoucna plná spokojených hostů,” řekl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro školství Stanislav Folwarczny.

Od slavnostního otevření uplynuly tři měsíce a i za tak krátkou dobu si kavárna našla své stále hosty nejen z města, ale i okolí. A stále přicházejí další.

Anketa, hosté kavárny Radhošť: 1. “Jsem tady po dlouhé době. Vypravily jsme se s kamarádkou a je to tu nádherné, pohodové. Výběr zákusků je výborný, je to super.” 2. “Jsem tu poprvé a nádhera. Ta výzdoba je pěkně udělaná.”

O provoz cukrárny a kavárny v prvorepublikovém stylu se pod vedením učitelů v rámci odborného výcviku starají sami žáci.

“Kavárna dává žákům především praxi, ať už v cukrárenských oborech, oborech Kuchař-číšník, maturitní Gastronomie. Starají se v reálném provoze o reálné zákazníky, což je to nejpodstatnější. Jsme za to rádi a jsme rádi i za to, že kavárna v odpoledních hodinách bývá zcela zaplněná,” řekl ředitel SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb Lukáš Smutný.

Praxi v rámci studia oboru Kuchař-číšník teď v kavárně vykonává také budoucí barmanka Kristýna, která se už dnes může pyšnit prvním místem v prestižní mezinárodní barmanské soutěži.

“Přibližně od 15 let jsme chtěla dělat v tomto oboru. Naplňovalo mě to. Tuto školu jsem si vybrala kvůli rodině, protože tam taky studovala. Třeba babička se tu vyučila jako Kuchař-číšník. Takže jsem se rozhodla, že do Frýdku taky půjdu. A proč jsme si vybrala zrovna barmanství? Jsou to ty krásné první minuty, když chytnete do ruky shaker a cítíte, že je to něco, co vás naplňuje,” řekla studentka Kristýna Bolfová.

Město, které má se střední školou uzavřenou smlouvu o výpůjčce, věří, že se veškerá podpora zúročí v podobě funkční stylové kavárny, což se v tuto chvíli také daří.

“Jsem velmi rád, že se v minulém roce podařilo spolupráci mezi městem a školou dotáhnout. Podle ohlasů, které mám, tak těm, co kavárnu navštívili, se líbilo hlavně příjemné prostředí, a chutnaly jim zákusky s kávou,” sdělil náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Kavárna je veřejnosti otevřená v pracovní dny od pondělí do pátku vždy od 10 do 18 hodin.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy