Sbírka Vánoční strom ve F-M vynesla přes 77 tisíc korun. Peníze pomůžou Hospici

Ve Frýdku-Místku proběhla koncem roku tradiční veřejná sbírka „Vánoční strom“. Výtěžek je každoročně určený na dobročinné účely. Letos získané finance poslouží místnímu Hospici.

Stejně jako v předešlých letech i loni v adventním čase pořádalo město veřejnou sbírku s názvem Vánoční strom. Její výtěžek je vždy věnován dobročinným a neziskovým organizacím na jejich činnost nebo rozvoj. 

„Tentokrát byli dárci opravdu velice štědří. Přispěli částkou 77 540 korun, což je nejvyšší výtěžek od roku 2009. V porovnání se sbírkou konanou na konci roku 2018 to je o téměř 29 tisíc více. Všem dárcům, kteří do sbírky přispěli, patří velké poděkování,“ sdělil primátor města Frýdku-Místku Michal Pobucký.

V tomto roce poslouží získané peníze  Hospici Frýdek-Místek, který zajišťuje péči o klienty v terminální fázi jejich onemocnění, poskytuje paliativní péči a provozuje pobytové odlehčovací služby a sociálně zdravotní služby.

“Chtěl bych poděkovat všem, kteří přispěli do sbírky. Za tyto peníze zakoupíme antidekubitní matrace, které slouží jako prevence vzniku proleženin u pacientů, kteří jsou dlouhodobě upoutáni na lůžko. Byli bychom rádi, kdyby na všech lůžkách tato matrace byla. Předpokládám, že jich nakoupíme kolem patnácti,” řekl ředitel Hospice Frýdek-Místek Jan Jursa.

Během let, kdy sbírka Vánoční strom běží, pomohli štědří dárci už řadě dobročinným organizacím. Například v roce 2017 se díky ní podařilo vybrat 52 665 korun pro Integrované centrum Žirafa, které finance použilo na zakoupení mechanických vozíků. O rok dříve zase získal 60 660 korun Domov Přístav, který za peníze pořídil polohovací a jiné pomůcky pro imobilní klienty.
Koncert ZUŠ / komorní koncerty

20.02. 19:00
Frýdek-Místek, ZUŠ Frýdek - Místek

Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

B + J stavební s.r.o. - pracov. Dolní Lomná
Dolní Lomná
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

AUTOBOND GROUP a.s. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Renarkon, o. p. s. - Kontaktní a poradenské centrum FM
Frýdek-Místek
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků