Ve Frýdku-Místku chtějí ekologičtější a pohodlnější MHD. Obměňují vozový park

Ulice města brázdí pět nových autobusů. Cestujícím přináší větší pohodlí a také méně zatěžují vzduch. Jsou totiž nízkopodlažní a na CNG pohon.

Větší komfort čeká cestující, kteří k přepravě využívají městkou hromadnou dopravu. Do sítě autobusových linek je totiž v tomto roce nasazeno pět zcela nových autobusů, které nahradí starší modely. 

“Chceme zlepšovat dopravní situaci ve městě. Vzhledem k tomu, že plán na vlastní dopravní podnik nevyšel, pokračujeme na zlepšování současné MHD. Soukromá firma ČSAD ve F-M také prošla určitou změnou, kdy se změnili majitelé a současné vedení má spoustu plánů, kdy chce investovat do MHD,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

“Po předchozím majiteli firma jede, běží, ale vidíme tam spoustu procesních nutností a změn, které bychom chtěli postupně zavádět, tzn. hlavně je to o tom, jak se budeme prezentovat navenek, jak budeme fungovat jakožto firma, která má nadnárodní zázemí a která bude chtít prodávat něco, co je léty odzkoušeno třeba v západních zemích. Jsou to nové technologie, CNG už tu máme, ale jsou tam vodíkové a elektrické technologie,” uvedla ředitelka 3ČSAD Pavla Struhalová.

Nové autobusy mají dvanáct metrů a kromě toho, že jsou ekologičtější a daleko lépe se do nich nastupuje, disponují také dnes už nezbytnou technikou.

“Pokračujeme v modernizaci vozového parku MHD. Slíbili jsme, že dojde ke zlepšení kvality pro cestující, což se daří. Nová vozidla jsou nízkopodlažní, klimatizované, jsou tam tlačítka na přivolání nebo zastavení a jsou tam i USB vstupy na nabíjení,” popsal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

“Radí bychom využili i další projekty, které se nabízí, a v rámci evropských dotací jsou možné. Prostředky, které tam jsou bychom rádi využili a dali je do provozu tady ve Frýdku-Místku,” dodala Struhalová.

V tomto roce by mělo dojít k nákupu dalších pěti autobusů. 
Jiří Vodička a Camerata Janáček / koncert

03.03. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

V síti / projekce filmu a diskuze s protagonistkou Terezou Těžkou

09.03. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Trio DuBois / Koncerty

17.03. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Generální finanční ředitelství - Finanční úřad pro Moravskoslezský kraj, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 880 Kč/měsíc

Detail

STEELHOUSE, a.s.
Třinec
od 29 000 Kč/měsíc

Detail

STEELHOUSE, a.s.
Třinec
od 16 000 do 18 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků