Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Parkovací dům u Polikliniky ne F-M nebude. Město hledá nová místa pro parkování

Parkování je téma pro řadu měst, Frýdek-Místek proto není výjimkou. Město se snaží každým rokem vybudovat nová parkovací místa. Nyní se ale na sociálních sítích objevila vizualizace parkoviště, se kterým město nemá nic společného.

Skutečnost, že si lidé stále přejí více parkovišť ve městě, je zřejmá, proto se vedení magistrátu snaží v lokalitách, kde je parkovacích míst málo budovat nová. Když se ale na sociální síti objevila vizualizace nového parkovacího domu tam, kde by jej nikdo nečekal, strhla se bouřlivá debata. 

“Na facebooku se objevila vizualizace parkovacího domu u Polikliniky v Místku. My stále hledáme nějaké řešení špatného parkování ve městě, takže hledáme řešení parkovacích domů nebo pořadačových systémů, ale určitě mohu ujistiti, že tato vizualizace, který se objevila na facebooku, se realizovat nebude. Nikdo o tom s námi nejednal a my o tom ani v této lokalitě neuvažujeme,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Vedení magistrátu však stále hledá možnosti, jak ve městě přidat nová parkoviště a přitom nezasahovat do zeleně. V loňském roce proto vyzkoušelo zcela nový typ parkovacích ploch. Na ulici 28. října na sídlišti Riviéra v Místku vznikla parkovací místa ze zatravňovacích dlaždic. Jedná se o pilotní projekt, kterým chce město vyzkoušet, zda se tento způsob parkovišť vyplatí i v jiných lokalitách. 

“Čekáme na vyhodnocení těchto nových parkovacích míst. Jsme zvědaví, jak přečkala zimu, v jakém budou stavu, a podle toho budeme zařizovat budování dalších zelených parkovišť po městě,” dodal Deutscher.

Jak pilotní projekt dopadl, ve kterých lokalitách by případně takováto nová parkovací místa mohla vzniknout a kde se vybudují další běžná parkoviště, vás budeme informovat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy