Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dotace, rekonstrukce, vyhlášky. O všem rozhodnou zastupitelé F-M 4. března

Ve středu 4. března usednou zastupitelé města. Budou se zabývat dotacemi, vyhláškou o nočním klidu, ale také rekonstrukcemi a mnoha dalšími body.

Ve velké zasedací síni frýdeckého magistrátu proběhne ve středu 4. března v letošním roce první zasedání zastupitelstva města. Úderem osmé hodiny ranní začnou zastupitelé rozhodovat o řadě důležitých bodech.

“Rozhodovat budeme o dotacích do sociální oblasti, ale taky do sportu a kultury. Jednat budeme o poskytnutí neinvestičních dotací z programů na regeneraci kulturních památek na území města, ale taky obnovu objektů, které se nacházejí v městské památkové zóně a objektů s historickou a historizující fasádou mimo památkovou zónu. Na stole budeme mít také žádost o poskytnutí dotace na provoz spolku, který se stará o toulavé kočky ve městě, zajišťuje jejich odchyt i kastraci a následnou péči o ně. Schvalovat budeme i milion korun pro místní nemocnici, přesněji na zakoupení sanitního vozu,” uvedl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zastupitelé budou také jednat o vyhlášce o nočním klidu, kolem které se na sociálních sítích strhla velká diskuze.

“Vyhláška souvisí s pořádáním open air akcí na území města. Pokud chceme, aby se konaly po 22. hodině, kdy začíná noční klid, musíme zkrátit dobu nočního klidu. Ta nezačne ve  22 hodin, ale například až v jednu v noci, takže později, a to znamená, že doba nočního klidu se zkrátí. Nezkrátí se doba akce. O zkrácení doby nočního klidu, tedy možnosti pořádat akce i po 22. hodině, zažádali pořadatelé 30 akcí, které jsou plánovány na letní měsíce zejména z pátku na sobotu nebo ze soboty na neděli. Pokud by akce do vyhlášky nebyly zahrnuty, vztahoval by se na ně noční klid, takže by musely skončit ve 22 hodin,” vysvětlil primátor.

Řešit budou také sbírkový program DarujFM, který město odstartovalo v loňském roce, a to sbírkou na opravu červeného evangelického kostela, a v rámci kterého jsou letos navrženy již dvě sbírky.

“Projednáme také výše podpory veřejných sbírek v rámci programu DarujFM, které město jednak administrativně zpracuje a vyřídí, ale taky zaštítí a následně i finančně podpoří. Buďto stejnou částkou jakou se podaří vybrat od lidí, takže se částka zdvojnásobí, nebo si předem stanoví limit podpory. A právě ten budou schvalovat zastupitelé. V rámci nově vyhlášených sbírek navrhujeme, aby na pořízení nových varhan pro kostel sv. Cyrila a Metoděje v Chlebovicích přispělo město částkou max. 200 tisíc korun a na wourkoutové hřiště a zábavně-relaxační zázemí u chaty Prašivá, která je hojně navštěvovaná i našimi občany, částkou max.100 tisíc korun,” sdělil Pobucký.

Zastupitelstvo města je veřejné. Jeho zasedání mohou lidé sledovat i on-line, a to prostřednictvím webových stránek města.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy