Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Osoby s postižením z F-M se pobavily na karnevalu. Podívejte se

Katolický lidový dům uspořádal karneval v maskách pro lidi s postižením. Hudba a tanec se tak celé jedno dopoledne nesly sálem a o zábavu nebylo nouze.

Osoby se zdravotním a mentálním postižením si zase jednou pořádně vyhodily z kopýtka. Lidový dům v Místku pro ně totiž přichystal karneval v maskách, a tak o zábavu nebylo nouze.

“Chtěli jsme navázat na Havajský ples, který u nás probíhal v září a byl velmi úspěšný. Dneska je to v maskách, je to tedy trošku odlišné. Budeme tu soutěžit, tancujeme na písničku Mach a Šebestová a je tu bezvadná nálada. Děkuji všem, že přišli,” řekla organizátorka akce Jana Kohutová.

Anketa, účastníci akce: 1. “Užívám si to. Jsem tu poprvé a tančím. Mám kostým celničky.” 2. “Je to super. Jsem princezna.”

“Jsem rád, že Lidový dům v Místku se rozhodl pořádat i letos akci, která je zaměřena pro osoby se zdravotním postižením. V loňském roce se jednalo o Havajský ples, který měl obrovský úspěch. O zúčastnění se letošního karnevalu projevilo také velké množství uživatelů zařízení, které pečují o osoby se zdravotním postižením. Každá taková akce, která přispívá ke zvyšování kvality života lidí s mentálním postižením, je prospěšná a zaslouží si podporu, proto mi bylo potěšením převzít nad touto akci záštitu. Mohou se zde setkat lidé s mentálním postižením, kteří využívají služeb zařízení na území města, jedná se například o klienty městské příspěvkové organizace Žirafa - Integrované centrum, Handicap centrum Školy života či denního centra Maják. Líbí se mi, když organizace, které poskytují služby stejné cílové skupině vzájemně spolupracují,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

I když by se to možná nemuselo zdát, zorganizovat takovou akci, není pro organizátory nic jednoduchého.

“Důležité je oslovit všechny a na nikoho nezapomenout. Zorganizovat obědy, ceny, program, je to náročné, ale vždycky se na to těším, je to příjemné a obohacující,” Kohutová

Přestože karneval je dnes už minulostí, lidé se zdravotním a mentálním postižením se mohou už teď těšit na další akci, kterou jim určitě zase Lidový dům připraví.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků