Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mírná zima umožňuje ve Frýdku-Místku dřívější opravy silnic i jejich čištění

Dosavadní mírný průběh zimy umožňuje Technickým službám provádět činnosti, které se v zimě běžně nedělají. Namísto odklízení sněhu a solení ledovky se tak pustily do vysprávek a úklidu města.

Letoší velmi mírná zima umožnila ve městě spustit činnosti, které se v těchto měsících standardně neprovádí. Díky teplotám nad nulou a téměř žádnému sněhu mohly například začít opravy silnic mnohem dříve než běžně. Technické služby, které mají na starost údržbu místních komunikací, tak namísto odklízení sněhu a solení zahájily lokální opravy dlážděných chodníků a také provizorní opravy výtluků na silnicích.

“Díky mírné zimě se daří šetřit na zimní údržbě. Technické služby nespotřebovaly tolik soli, ani nebylo potřeba tolik pracovníků na zimní úklid, takže my ty prostředky, které se ušetřily, se vždycky snažíme investovat do oprav chodníků a cest. Letos tu úsporu odhadujeme zhruba kolem dvou milionů korun, které následně investujeme do oprav chodníků. Například na ulici Mánesova probíhají už nyní opravy chodníků, se kterým jsme původně nepočítali,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

Zaměstnanci Technických služeb zároveň pracují na údržbě mostních konstrukcí, které čistí od náletových dřevin a zeleně, ale také odpadků a jiných nečistot. Současně se pustili i do předčasného úklidu města.

“Velice mírný ráz zimního počasí nás přiměl k rozhodnutí, které za svou dobu nepamatuji, abychom už 18. února zahájili úklidové práce. Vyčlenili jsme ze stávajících kádrů skupinku lidí, která už zahájila čištění místních komunikací. Jedná se o oddrňování obrubníků, plus ruční úklid, následuje strojní čištění v těch lokalitách. Zahájili jsme na ulici Kolárova, bude následovat ulice Lesní, lokalita Polní a Nové Osady ve frýdecké části. Již v první polovině února jsme zahájili i čištění některých žlabů v integrovaných částech obce,” sdělil předseda představenstva TS F-M Jaromír Kohut.

Hlavní úklid, který počítá s jarním vyhrabáním i čištěním komunikací, pak začne 16. března.

“Bude tradičně doprovázen tradičním blokovým čištěním, jehož harmonogram se v současné době schvalují na magistrátu. Bloková čištění zahájíme pravděpodobně na ulici J. Kafky a budeme pokračovat dalšími lokalitami až do podzimních měsíců,” dodal Kohut.

Technické služby spotřebovaly v období od listopadu 2019 do února 2020 celkem 215 tun soli a 86 tun strusky. Ve srovnání se stejným obdobím 2018/2019 to je více jak 80% úspora.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


INVESTMENT AGENCY s.r.o. - pracoviště Místek, kontaktní osoba Dagmar Dvořáková
Frýdek-Místek
od 168 000 Kč/měsíc

Detail

Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail