Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor F-M přivítal prvního občánka roku 2020, je jím Štěpánek Zich

Na frýdeckém magistrátu proběhlo setkání primátora města Michala Pobuckého a rodičů letos prvního narozeného občánka roku. Primátor popřál rodičům a hlavně miminku do života vše dobré a předal jim dárky.

Druhého ledna tohoto roku ve 12 hodin a 36 minut se ve frýdecké porodnici mamince Nele Mrózkové a tatínkovi Karlu Zichovi narodil malý Štěpánek, který se zároveň stal prvním občánkem Frýdku-Místku. Vážil 4210 gramů a měřil 52 centimetrů. O několik týdnů na to zavítali šťastní rodiče i s miminkem na magistrát, kde je přivítal primátor města Michal Pobucký.

“Tradičně vítáme prvního občánka, který se narodí ve Frýdku-Místku. Miminko dostane zlatý řetízek se znamením zvěrokruhu, zároveň drobné dárky a knihu, z které u budou číst jeho rodiče,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

To, že se Štěpánek, který se narodil tři dny po termínu, stane prvním občánkem města,  rodiče rozhodně nečekali. A příjemně je překvapilo také pozvání na magistrát.

“Jsme rádi, ale hlavně, že je zdravý, i kdyby byl druhý, třetí, pátý… Je  zlatíčko, prospívá krásně, pořád spinká, pláče, jen když má hlad nebo ho něco trápí a kouká na svět vesele,” řekla maminka Nela Mrózková.

“Moc toho vážíme, je to pěkné gesto, že město takhle projeví úctu tomu prvnímu občánkovi,” řekl tatínek Karel Zich. 

Malý Štěpánek je druhým dítětem rodičů. Starat se o něj za pár let bude i jeho o dva a půl roku starší sestřička Karolínka. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků