Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdek-Místek je městem květin. Na jaře opět rozkvete do krásy

Ve městě začínají rozkvétat záhony s cibulovinami. Na jaře se mohou lidé těšit na záhony plné pestrobarevných květů.

Frýdek-Místek je městem květin. Každoročně se zde vysazují stovky květů a zakládají nové záhony. Letošní zima byla velmi mírná a vyšší teploty oproti minulým letům urychlují nakvétání prvních jarních květin. Už brzy tak město rozkvete do krásy.

“Město nechalo předloni na podzim vysadit na několika travnatých plochách převážně v parcích a kolem frekventovaných ulic na 40 tisíc cibulovin, které svými květy těší kolemjdoucí. Loni se krokusy, narcisy, tulipány a řebčíky předvedly v plné kráse a těšit se na ně můžeme i letos. V Komenského sadech pod magistrátem to budou opět koberce žlutých krokusů a žlutočervených tulipánů. Ty rozkvetou i na záhonu křižovatky U Rady v Místku, a naproti ní v Koloredovském parku a na spoustě dalších míst ve městě, včetně kruhových objezdů. Na řadě záhonů už rozkvétají macešky, které později doplní květy tulipánů nebo narcisů,” řekl primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Zaměstnanci technických služeb udržují přes 5 000 m2 záhonů. To jsou pro větší představivost téměř tři hokejové plochy nebo jedno fotbalové hřiště, na kterých by ve více jak sto šedesáti záhonech rozkvetly stovky tisíc květů.

“Z toho je zhruba 116 záhonů trvalkových, necelých 40 letničkových a 9 s cibulovinami. Tyto právě budou v brzké době rozkvétat a my budeme postupně pracovat na té údržbě. Budeme se zároveň připravovat na letničkové záhony pro tu hlavní sezónu,” předseda představenstva TS F-M.

V létě zaplní město zase jiné druhy květin a chybět nebudou ani záhony z přímého výsevu, které připomínají rozkvetlou louku a u občanů sklízí velký úspěch

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků