Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žákyně 4. ZŠ ve F-M přispěla k záchraně lidského života. Za její čín ji ocenil primátor města

Primátor města k sobě pozval žákyni 4. základní školy, která přispěla k záchraně lidského života. V jeho kanceláři statečnou dívku za její obětavý čin ocenil.

V kanceláři primátora města proběhlo setkání Michala Pobuckého a jeho náměstka Pavla Machaly s mladou žákyní 4. základní školy Komenského, která přispěla k záchraně lidského života. Za její statečný a obětavý čin ji náležitě ocenili. A jak se to vlastně celé událo?

“Šla jsem k babičce a viděla jsem ležícího muže, tak jsem mu poskytla první pomoc a zavolala záchrannou službu. Byl to starší muž. Stalo se to v srpnu kolem 13 hodin. Zprvu se u něj nikdo nezastavil, až potom přišli ještě dva lidé, muž a žena staršího věku, a ti mu pomohli, když jsem volala tu záchrannou službu,” popsala žákyně Natálie Janíková.

“Jsem ráda, že takhle reagovala a že není lhostejná k okolí a všímá si,” řekla maminka Kateřina Janíková.

“Kéž by takových zodpovědných osob bylo ve Frýdku-Místku více. Celý ten příběh je ještě o to pikantnější, že tam bylo více lidí, kteří viděli toho muže na té zemi ležet, ale jedině tato studentka zvedla telefon a zavolala mu první pomoc. Za to jsem ji chtěl poděkovat a poděkuji každému, kdo se bude takto snažit zachraňovat lidské životy,” sdělil primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký.

Natálie se od malička zajímá o první pomoc. To také dozajista přispělo k její okamžité reakci, díky které ji dnes muž vděčí za život.

“Jsem velmi rád, že máme na našich školách tak šikovné žáky, kteří se nebojí pomoci jiným. Věřím, že tomu přispívá i spolupráce s frýdeckou nemocnicí, kterou náš magistrát má a v rámci které chodí naši žáci do této nemocnice, kde se učí v kurzu první pomoci. I žákyně, kterou jsme zde přijali, nám potvrdila, že se jí ten kurz líbil a že informace, které se tam dozvěděla pro ni byly užitečné,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Natálie chce lidem pomáhat dál, proto po skončení povinné školní docházky plánuje studium na střední zdravotnické škole. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků