Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé F-M schválili dotace do soc. a zdrav. oblasti. Řešila se i vyhláška o nočním klidu

Zastupitelé na svém posledním jednání schválili dotace do sociální a zdravotní oblasti. Finance získá na svůj další provoz například Charita nebo Podané ruce, ale také nemocnice. Rovněž se zde řešila také vyhláška o nočním klidu.

Noční klid a zároveň pořádání kulturních akcí je diskutovaným tématem jak mezi občany města, tak jeho vedením. Zastupitelé na něj na svém posledním zasedání reagovali schválením vyhlášky o nočním klidu.

“Zde se vždycky střetávají dvě skupiny. Jedna je ta, která se chce bavit do ranních hodin, a pak je tady ta, která se chce vyspat. Myslím si, že schválená vyhláška byla schválena tak, aby byla kompromisem mezi oběma skupinami. Většina akcí dostala výjimku zhruba do půlnoci, pak zde byly tři akce, které mohou trvat do třetí hodiny ranní,” řekl náměstek primátora Frýdku-Místku Pavel Machala.

Město každoročně poskytuje dotace organizacím a zařízením, která poskytují sociální a zdravotní služby. Finanční injekci schválilo i letos. Zastupitelé rozhodli o schválení dotací ze dvou dotačních programů, a to z programu na podporu projektů v oblasti zdravotnictví a z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby.

“Z prvního programu získá ADRA částku 200 tisíc na realizaci nového projektu Podpora dětí s autismem a jejich rodin. Částku ve výši 50 tisíc dostane Mobilní hospic Ondrášek a mobilní hospic Strom života, kteří poskytují hospicovou péči přímo u klientů v domácnosti. Rovněž jsme podpořili Mobilní hospicovou péči, kterou provozuje Charita Frýdek-Místek, a to v částce 100 tisíc korun,” uvedl náměstek primátora Frýdku-Místku Marcel Sikora.

Z programu Podpora a rozvoj ostatních aktivit navazujících na sociální služby, kde se rozděloval 1 milion korun, získají částku 100 tisíc Podané ruce, které poskytují ve Frýdku-Místu Canisterapii. 315 tisíc korun získá ADRA, a to zejména na dobrovolnické programy pro seniory, osoby se zdravotním postižení a dlouhodobě a nevyléčitelně nemocné, které poskytují jak v léčebných zařízeních, tak v domácnostech. Jednomyslnou podporu zastupitelů si našla i Kafira, která dostane 70 tisíc korun na projekt podpora pracovního uplatnění osob se zrakovým postižením.

“Zastupitelé také rozhodli o dotaci 1 miliónu korun pro nemocnici ve Frýdku-Místku, a to díky smlouvě o spolupráci, ve které jsme se zavázali každoročně finančně přispívat na pořízení zdravotnické techniky, s cílem zvýšit kvalitu a zlepšit podmínky léčebné a rehabilitační péče jak pro ambulantní, tak hospitalizované pacienty nemocnice, která je krajským zařízením. V letošním roce bude použit 1 milion korun na zakoupení sanitky,” dodal Sikora.

Zastupitelé také schválili finance na provoz Senior pointu, kde mohou senioři zdarma zažádat o Senior Pas, jsou zde k dispozici informační materiály, právní poradenství či poradenství v oblasti spotřebitelských nákupů.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků